Атлантичний білобокий дельфін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Атлантичний білобокий дельфін
Lagenorhyncus acutus.jpg
Порівняння розміру дельфіна із розмірами людини
Порівняння розміру дельфіна із розмірами людини
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Китоподібні (Cetacea)
Підряд: Зубаті кити (Odontoceti)
Родина: Дельфінові (Delphinidae)
Рід: Lagenorhynchus
Вид: Атлантичний
білобокий дельфін

Lagenorhynchus acutus
(Gray, 1828)
Cetacea range map Atlantic White-sided Dolphin.PNG
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Lagenorhynchus acutus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Lagenorhynchus acutus
ITIS logo.svg ITIS: 180443
IUCN logo.svg МСОП: 11141
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 90246

Атлантичний білобокий дельфін (лат. Lagenorhynchus acutus) — вид родини дельфінових, що мешкає в холодних і помірних широтах північної частини Атлантичного океану.

Відмінності[ред. | ред. код]

Величина атлантичного білобокого дельфіна становить максимум 2,8 м у самців і 2,5 м у самок. Цей вид дещо більший, ніж більшість інших видів дельфінів. Його вага становить 200—230 кг. Основною відмінністю атлантичного білобокого дельфіна є велика біла або жовта пляма, що починається по обидві сторони від спинного плавця і тягнеться вздовж усього тіла. Нижня сторона голови, горло і живіт цих тварин пофарбовані в білий колір, а плавці і спина — в чорний.

Самки досягають статевої зрілості у віці від шести до дванадцяти років, самці — у віці від семи до одинадцяти років. Тривалість вагітності становить одинадцять місяців, після народження дитинча вигодовується молоком півтора року. Самці живуть в середньому до 22 років, самки до 27 років.

Поведінка[ред. | ред. код]

Атлантичні білобокі дельфіни утворюють групи, величина яких варіює залежно від середовища проживання. Поблизу Ньюфаундленду групи складають близько 60 особин, у той час як у берегів Ісландії вони значно менші. По аналізах вмісту шлунків було встановлено, що основною їжею цих тварин є скумбрія і оселедець, а також колеоідеї. Цей вид дуже акробатичний і грайливий, він не боїться наближатися до човнів, проте трохи обережніший, ніж звичайний дельфін і біломордий дельфін.

Поширення[ред. | ред. код]

Убиті білобокі дельфіни на Фарерських островах

Атлантичний білобокий дельфін мешкає виключно в північній частині Атлантичного океану. Він зустрічається біля берегів Ньюфаундленду і Кейп-Коду, а також у регіоні між Великою Британією, Ісландією, Гренландією і Норвегією. Його популяції живуть і в Північному морі. На сьогоднішній день чисельність цього виду оцінюється в 200—300 тисяч особин.

Загрози і захист[ред. | ред. код]

На атлантичного білобокого дельфіна раніше велася комерційне полювання по всьому ареалу його поширення, сьогодні на цих тварин полюють тільки поблизу Фарерських островів. У рік добувається близько 1000 особин, що не становить загрози для виживання виду.

Посилання[ред. | ред. код]