Ахелоос

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ахелоос
Acheloos river narrows 03.jpg
Ахелоос
Гирло Патраїкос
Країни басейну Греція Греція
Довжина 217 км
Площа басейну 6 329 км²
Притоки Агрофіотіс
Категорія у Вікісховищі Ахелоос

Ахе́лоос (грец. Αχελώος) — річка у західній Греції, одна з найдовших у країні. Протікає через 4 переферії Греції: Фессалія, Епір, Центральна Греція та Західна Греція.

Названа на честь річкого бога Ахелоя.

Довжина річки — 217 км, площа басейну — 6 329 км².

Течія[ред.ред. код]

Починається в номі Трикала, в горах Пінду, біля підніжжя гори Лакмос, на висоті 2 000 м. У верхів'ї приймає першу притоку Аспропотамос (біла річка). Далі є кордоном між номами АртаЕпірі) та Етолія і Акарнанія (у периферії Західна Греція) на заході та номами Трикала, Кардиця (Фессалія) і Евританія (Центральна Греція) на сході. У середній течії приймає притоки зліва Аграфіотіс, Мегдова. В горах Панаїтоліко була збудована гребля Стратос, перед якою утворилося водосховище води шириною 10-15 км. Через нього був збудований 2-кілометровий міст. В гирлі річка поділяється на кілька рукавів, які впадають до лагун Аїтоліко та Месолонгіон Іонічного моря.

Історія[ред.ред. код]

В античні часи служила природним кордоном між Етолією та Акарнанією. В давні часи називалась Тоас, Тестіос, Аксенос. Пізніше названа на честь Ахіллеса. В 1960-их роках на річці були збудовані греблі та гідроелектростанції Кремаста та Кацикі, які дають електроенергію західній Греції. Через водосховища збудовані 2 арочні мости.

Посилання[ред.ред. код]