Ахіл'я Баї

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ахіл'я Баї
Ahilya Mata Statue at Datta Temple, Sahastra Dhara, Jalkoti.jpg
Народилася 31 травня 1725(1725-05-31)
с. Чаунді
Померла 13 серпня 1795(1795-08-13) (70 років)
Індор
Діяльність політична діячка, суверен
Титул магарані
Посада Maharaja of Indored
Термін 1767—1795
Попередник Мале Рао
Наступник Тукоджі Рао I
Конфесія індуїзм
Рід Скіндії
Батько Манкоджі Скінде
У шлюбі з Ханде Рао Холкар
Діти 1 син

Ахіл'я Баї (*अहिल्याबाई, 31 травня 1725 —13 серпня 1795) — магарані, правителька князівства Індор у 17671795 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походила з роду Скіндіїв. Донька Манкоджі Скінде, старости села. За наполяганням батька отримала початкову освіту. у 8-річному віці стала нареченою Ханде Рао Холкара, сина магараджі Малхар Рао I. У 1733 році офіційно вийшла заміж. Ще за життя користувалася повагою свекора. У 1754 році загинув її чоловік при облозі Кумбхера. Після цього Ахіл'я стає найближчою радницею Малхар Рао Холкара.

У 1766 році, після смерті останнього, Ахіл'я Баї стає регентшею при своєму синові Мале Рао. У 1767 році після його наглої смерті, офіційно сходить на трон. З часом укладає союз з Наною Фарнавісем, головою адміністрації пешви Мадхава Рао II.

У своїй політиці намагалася підтримувати дружні стосунки з урядом пешви, іншими маратхськими родинами. При цьому закликало спільними зусилля протидіяти зовнішньому ворогові, перш за все британцям.

Піклувалася про збереження внутрішнього миру у своїй державі. Період її правління у князівстві Індор — це час розбудови столиці, економічного та культурного підйому (підтримувала різні храми, проводилися роботи із забезпечення чистою та якісною водою, проводилися дороги, створювалися умови для торговців). Впроваджувалися помірні податки, демонструвала повагу до сільських громад. Розвивається промисловість, особливо текстильна. Значні кошти приділялися також підвищенню оборони: зводилися фортеці та укріплення.

У сфері культури фінансували різні, свята, музичні, художні, літературні змагання. Відомими поетами її двору були Моропант, Анантапханді, Крішналі Рам.

Джерела[ред. | ред. код]