Балега

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Балега
ПЛатиське прізвищеWD:
Оригінал мовою латис. bailīgs
Фонетичні алгоритми[en] (англ.)
Суфікс -ег- (пошук)
Закінчення
Схожі прізвища
Однокорінні Балога

Пошук сторінок

які починаються з
містять

у Вікіданих:посилання:

Балега (латис. bailīgs)  — це прізвище з балтійською основою, що походить від давньо-латиського слова bailīgsполохливий»).

Походження[ред. | ред. код]

Очевидно, що прізвище Балега походить від Африканського Balega що означає «швидко бігає».

Крім того, досить велика частина прізвищ з балтійської основою утворена від давньо-литовських і давньо-латиських імен та прізвиськ. Багато з них походять від слів, що означають природні явища, небесні тіла, рослини (наприклад, Rasa — роса, Audra — буря, Aidas — відлуння, Linas — льон), або від назв річок і місцевостей (такі як Ula — Ула, Neringa — Неринга, Gintaras — бурштин, Saule — сонце). Ці імена і прізвиська підкреслюють близькість балтів до природи, їх трепетне ставлення до неї.

Прізвище Балега утворена від аналогічного прізвиська, яке, швидше за все, сходить до латиської bailīgs, що в перекладі означає «полохливий, боязкий, боягузливий». Очевидно, таке прізвисько вказувало на риси характеру предка володаря прізвища Балега.

Менш імовірно, що дана прізвище походить від татарського дієслова «баліг», що означає «досягати». В цьому випадку прізвиськом Балега могли прозвати цілеспрямовану людину [1].

Відомі носії[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]