Боемунд IV (граф Триполі)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Боемунд IV
Народився 1261(1261)
Помер 19 жовтня 1287
Триполі
Діяльність політик
Титул граф Триполі
Термін 1275—1287 роки
Попередник Боемунд VI Антіохійський
Наступник Люція I
Конфесія католицтво
Рід Рамнульфіди
Батько Боемунд VI Антіохійський
Мати Сибілла Рубенід
Брати, сестри Lucia, Countess of Tripolid і Mary of Antiochd
У шлюбі з Маргарита де Брієнн
Герб
Герб

Боемунд IV Красивий (*Bohémond IV, 1261 —19 жовтня 1287) — граф Триполі у 12751287 роках, титулярний князь Антіохії.

Життєпис[ред. | ред. код]

Регентство[ред. | ред. код]

Походив з антіохійської гілки династії Рамнудбфідів. Син Боемунда VI, князя Антіохії й графа Триполі, та Сибіли з Кілілійської Вірменії. Народився 1261 року. після смерті батька 1275 року успадкував владу, але лише як граф Триполі, оскільки 1268 року було втрачено Антіохію. З огляду на молодий вік регентом стала його мати. На виховання Боемунда IV було відправлено до родичів в Кілікії. Сибілла вимушена була боротися за регентство з Гуго III, королем Кіпру. В цьому вона спиралася на єпископа Бартоломео Тортоського.

Панування[ред. | ред. код]

1277 року Боемунд IV повернувся до Триполі. Того ж року укладає мирний договір з мамлюкським султаном Калауном. Водночас підтримав Роджера де Сан-Саверіно як регента Єрусалимського королівства за відсутності Карла I Сицилійського. Також змінив політику щодо генуезців, вирішив спиратися на Венеціанську республіку. Це спричинило відновлення боротьби з впливовою генуезькою родиною Ембіака.

Також від підтримав партію своєю матері, що спиралася на вірменську знать, протистоячи римській партії на чолі із Паоло Сен'ї, єпископа Триполі, якого підтримували тамплієри. Тому граф Триполі атакував тамплієрів, зруйнувавши їх замок в Триполі. У відповідь 1278 року тамплієри і Гі II Ембіако, сеньйора Гібелета, атакували володіння Боемунда IV в Триполі. Граф зазнав поразки на суходолі, але здобув успіх на морі. Після цього за посередництва госпітальєрів було укладено перемир'я, що тривало до 1282 року.

1280 року оженився на представниці впливового роду Брієнн. У 1282 році виступив проти Ембіако, здолавши цю родину й захопивши Гібелет. Водночас ця боротьба суттєво послабило графство. Цим скористався султан Калавун, що 1287 року захопив Лаодікею. Невдовзі після цього Боемунд IV помер. Владу успадкував його сестра Люція I.

Джерела[ред. | ред. код]