Раймунд (князь Антіохії)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Раймунд I
фр. Raymond de Poitiers
Раймунд де Пуатьє зустрічає Людовика VII, короля Франції
Народився 1098/1099
Тулуза
Помер 29 червня 1149
біля Інаби
·загибель у битві
Країна  Франція
Національність окситан
Діяльність військовослужбовець
Знання мов французька
Учасник Battle of Inabd
Титул князь Антіохії
Термін 1136—1149 роки
Наступник Рено де Шатільйон
Конфесія католицтво
Рід Рамнульфіди
Батько Вільгельм IX (герцог Аквітанії)
Мати Філіппа (графиня Тулузи) або Амоберга Іль-Бушар
Брати, сестри Agnes of Aquitaine, Queen of Aragond, Henry of Poitiersd і Вільгельм X
У шлюбі з Констанція I
Діти 2 сина і 2 доньки

Раймунд де Пуатьє (фр. Raymond de Poitiers; 1115 — 29 червня 1149) — князь Антіохії в 1136—1149 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з династії Рамнульфідів. Син Вільгельма IX герцога Аквітанії та графа пуатьє. Він народився в 1115 році, в цьому році його батько вступив в любовний зв'язок з дружиною одного із своїх васалів Амобергою Іль-Бушар, яка після цього випадку стала відомою під ім'ям Данжероза. По цій причині точно невідомо хто був матір'ю Раймунда, оскільки першоджерела не вказують її імені. Освіту та виховання отримав при дворі батька. Брав участь у походах свого зведеного брата Вільгельм X.

У 1135 році до нього прибули посланці від Антіохського князівства з пропозицією взяти шлюб з княгинею Констанцією. Того ж року рушив на Близький Схід. В південній Італії уникнув пастки сицилійського короля Рожера II, що наказав арештувати Раймунда де Пуатьє. Наприкінці року прибув до Антіохії, де в серпні 1135 року оженився з Констанцією Антіохійською. після цього перебрав владу в Антіохії на себе.

Невдовзі вступив у конфлікт з Левоном I, князем гірської Кілікії. У 1138 році спільно з візантійським імператором Іоанном II Комніном атакував Кілікію, а потім безуспішно спробував здобути Алеппо. Слідом за цим спільно з візантійцями зайняв фортеці Кафартаб і Атареб. Але облога фортеці Шайзар була невдалою. 1139 року зумів повалити латинського патріарха Антіохії Ральфа де Домфронта. Замість нього посів посаду Аймері Лімузенський.

У 1142 році проти Раймунда виступив візантійський імператор Іоанн II. Але князь Антіохії зумів захистити свою столицю, змусивши візантійців відступити. У 1143 році Раймунд де Пуатьє став вимагати від нового імператора Мануїла I передачі кілікійських міст в південно-східній Кілікії. Натомість імператор атакував Антіохійське князівство, змусивши Раймунда де Пуатьє визнати свою зверхність та надати прав православному патріарху Антіохії. 1144 році Раймунд де Пуатьє відмовився надати допомогу Жослену II, графу Едесси, проти Імад ад-Діна, який взяв в облогу Едессу. Внаслідок цього це місто було захоплено мусульманами.

У 1148 році зустрів Людовика VII, короля Франції, одного з очільників Другого хрестового походу. Він пропонував атакувати Алеппо, оскільки Зенгіди являли більшу загрозу для Антіохії. Втім виникли чутки про зв'язок Раймунда зі своєю небогою Елеонорою, дружиною французького короля. Тому Людовик VII відкинув ідею напасти на Алеппо й рушив до Дамаску. В свою чергу Раймунд де пуатьє не надав допомоги хрестоносцям. 1149 року до володінь Антіохійського князівства вдерся Нур ад-Дін Зенгі, атабек Мосула і Алеппо. У битві біля Інабі князь Антіохії зазнав поразки й загинув.

Сім'я[ред. | ред. код]

Дружина[ред. | ред. код]

Діти[ред. | ред. код]

  1. Марія (бл. 1145 — літо 1182), дружина візантійського імператора Мануїла I
  2. Боемунд (бл. 1148квітень 1201), князь Антіохії
  3. Філіппа (11481178), дружина Гамфрі II де Торона, конетабля Єрусалимського королівства
  4. Балдуїн (? — 1176), візантійський військовик
  5. Раймунд (? — до 1181)

Джерела[ред. | ред. код]

  • René Grousset, L'Empire du Levant: Histoire de la Question d'Orient, Paris, Payot, coll. " Bibliothèque historique ", 1949 (réimpr. 1979), 648 p. (ISBN 2-228-12530-X)
  • Hamilton, Bernard (1984). «Ralph of Domfront, Patriarch of Antioch (1135–40)». Nottingham Medieval Studies. 28: 1–21.
  • Murray, Alan V. (2016). Van Houts, Elisabeth (ed.). Constance, Princess of Antioch (1130—1164): Ancestry, Marriages and Family. Anglo-Norman Studies XXXVIII: Proceedings of the Battle Conference 2015. The Boydell Press.