Брабант

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Історичний герб провінції
Розташування провінції

Браба́нт (нід. Brabant) — історична область у Західній Європі. Південна частина Брабанту належить Бельгії, північна — Нідерландам.

Брабант — провінція в центральній частині Бельгії. Площа 3,3 тис. км². Населення 1919 тис. чол. (1957): фламандці на півночі і валлони на півдні. Адміністративний центр — місто Брюссель. Густо заселена провінція з різноманітною промисловістю (харчова, машинобудівна, текстильна, хімічна та інші), інтенсивним сільським господарством і великою мережею шляхів. Промислові центри: Брюссель, Льовен.

Дивись також

Північний Брабант — провінція на півдні Нідерландів. Площа 4919 км². Населення 2410 тис. чол. (2005), нідерландці. Адміністративний центр — місто Гертогенбос. Індустріально-аграрний район з розвинутою текстильною (Тилбург, Бреда), електротехнічною (Ейндговен), шкіряно-взуттєвою і харчовою промисловістю. У сільському господарстві переважають молочне тваринництво, посіви жита, вівса та кормових.

Історія[ред.ред. код]

У I ст. до н. е. Брабант, населений кельтськими племенами, був скорений Римом і входив до провінції Бельгійської Галлії. В III—V ст. Брабантом оволодівають франки. У середньовіччя в результаті численних переділів і воєн Брабант переходив до Лотарингії (843), Франції (870), Німеччини (959), під владу герцогів Льовенських і Брюссельських (XII—XIV ст.), до Бургундії, австрійських та іспанських Габсбургів (XV—XVII ст.). 1648 північна частина Брабанту домоглася незалежності і ввійшла до Нідерландського Союзу. В кінці 18 — на початку XIX ст. Брабант був анексований Францією.

1830 південна частина Брабанту ввійшла до Бельгії, а північна залишилась у складі Нідерландів.

Джерела[ред.ред. код]


Прапор Бельгії Це незавершена стаття про Бельгію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Прапор Нідерландів Це незавершена стаття про Нідерланди.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.