Брабант

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Історичний герб провінції
Розташування провінції

Браба́нт (нід. Brabant) — історична область у Західній Європі. Південна частина Брабанту належить Бельгії, північна — Нідерландам.

Брабант — провінція в центральній частині Бельгії. Площа 3,3 тис. км². Населення 1919 тис. чол. (1957): фламандці на півночі і валлони на півдні. Адміністративний центр — місто Брюссель. Густо заселена провінція з різноманітною промисловістю (харчова, машинобудівна, текстильна, хімічна та інші), інтенсивним сільським господарством і великою мережею шляхів. Промислові центри: Брюссель, Льовен.

Дивись також

Північний Брабант — провінція на півдні Нідерландів. Площа 4919 км². Населення 2410 тис. чол. (2005), нідерландці. Адміністративний центр — місто Гертогенбос. Індустріально-аграрний район з розвинутою текстильною (Тилбург, Бреда), електротехнічною (Ейндговен), шкіряно-взуттєвою і харчовою промисловістю. У сільському господарстві переважають молочне тваринництво, посіви жита, вівса та кормових.

Історія[ред.ред. код]

У I ст. до н. е. Брабант, населений кельтськими племенами, був скорений Римом і входив до провінції Бельгійської Галлії. В III—V ст. Брабантом оволодівають франки. У середньовіччя в результаті численних переділів і воєн Брабант переходив до Лотарингії (843), Франції (870), Німеччини (959), під владу герцогів Льовенських і Брюссельських (XII—XIV ст.), до Бургундії, австрійських та іспанських Габсбургів (XV—XVII ст.). 1648 північна частина Брабанту домоглася незалежності і ввійшла до Нідерландського Союзу. В кінці 18 — на початку XIX ст. Брабант був анексований Францією.

1830 південна частина Брабанту ввійшла до Бельгії, а північна залишилась у складі Нідерландів.

Джерела[ред.ред. код]


Flag of Belgium (civil).svg Це незавершена стаття про Бельгію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Нідерланди Це незавершена стаття про Нідерланди.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.