Британська королівська сім'я

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Королівська родина на балконі Букінгемського палацу.

Британська королівська сім'я (англ. British Royal Family) — група близьких родичів монарха Великобританії. У 1917 році Георг V через війну з Німецькою імперією відмовився від усіх німецьких титулів за себе і спадкоємців і перейменував Саксен-Кобург-Готську династію на дім Віндзорів.

Юридичні аспекти[ред.ред. код]

У Великобританії немає чіткого юридичного чи формального визначення члена королівської сім'ї, як правило членами королівської сім'ї вважаються монарх, чоловік монарха, вдовуючий чоловік монарха, діти монарха, онуки монарха по чоловічій лінії, подружжя і овдовілі дружини синів і онуків по чоловічій лінії монарха. Члени британської королівської сім'ї носять титули Їх Королівської Величності і Їх Королівської Високості.

Історично члени британської королівської сім'ї представляли монарха по всій Британській імперії і займали відповідальні та представницькі пости, на сьогоднішній день вони виконують церемоніальні та соціальні функції як у Великобританії, так і за кордоном, і крім монарха не мають ніякої конституційної ролі в справах уряду.

Див. також[ред.ред. код]