Бруно I

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Бруно I (нім. Brun I. von Braunschweig; нар. бл. 975/985 — пом. бл. 1010/1011) — граф в Дерлінгау і Нордтюрінггау, граф Брауншвейга.

Біографія[ред.ред. код]

Бруно I історично вважається родоначальником роду Брунонів. Традиційно Бруно вважається сином Бруно, графа в Дерлінгау, і Хільдесвінди, дочки графа Вічмана II. Однак Андрас Тіле (відомий історик) висунув іншу версію, яку висвітлив у «Europäische Stammtafeln».

Також Бруно згадується як граф Брауншвейга (лат. comes de Bruneswic) і як перший чоловік імператриці Гізели Швабської. Ймовірно його можна ідентифікувати з графом Бруно, якого згадує Тітмар Мерзебурзький у 990 році в числі саксонських графів, які брали участь у поході проти польського князя Мешко I та проти чеського князя Болеслава II. Згідно з «Vita Bernwardi» та «Vita Meinwerci» в 1002 після смерті імператора Оттона III Бруно був одним з претендентів на імператорський трон. Проти нього виступив єпископ Хільдесхайма Бернварда, що відстоював кандидатуру баварського герцога Генріха, який у результаті і був обраний імператором. Бруно був убитий своїм ворогом Міло, графом Амменслебена.

Література[ред.ред. код]

  • Schwennicke Detlev. Europäische Stammtafeln, Stammtafeln zur Geschichte der europäischen Staaten, Band I.1 - Marburg: JA Stargardt.
  • Schwennicke Detlev. Europäische Stammtafeln, Stammtafeln zur Geschichte der europäischen Staaten, Band VIII - Marburg: JA Stargardt.