Брюховицький район

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Брюховицький район — колишній район Львівської області, центром якого було смт Брюховичі.

Історія району[ред. | ред. код]

Брюховицький район було створено в січні 1940, також було створено Брюховицький райком КП(б)У[1].

29 червня 1941 року радянські війська залишили районний центр Брюховичі[2]. Діяльність району та райкому КП(б)У було відновлено в липні 1944 року після повернення радянських військ. 1 листопада 1946 року перенесено райцентр Львівського р-ну з міста Львів в смт Брюховичі і Львівський район, відповідно до назви його центру, надалі іменується Брюховицький.[3][4] У 1957 році район було ліквідовано в зв'язку з включенням його території до складу Івано-Франківського та Куликівського районів Львівщини.

Брюховицький райком КП(б)У[ред. | ред. код]

Створений в січні 1940 р., у червні 1941 р. з початком німецької окупації тимчасово припинив діяльність, відновлений у вересні 1944 р., ліквідований в липні 1957 р. після ліквідації Брюховицького району, територія якого відійшла до Івано-Франківського та Куликівського районів.

Брюховицький райком КП(б)У складався з наступних підрозділів: Бюро (загальний відділ), організаційно-інструкторський відділ (з 1949 р. — відділ партійних, профспілкових та комсомольських організацій), сектор партійної статистики, відділ пропаганди і агітації, сільськогосподарський відділ, військовий відділ, відділ по роботі серед жінок, відділ кадрів.

Примітки[ред. | ред. код]