Липень

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Місяці року
Січень
Лютий
Березень
Квітень
Травень
Червень
Липень
Серпень
Вересень
Жовтень
Листопад
Грудень

Ли́пень — сьомий місяць року в григоріанському календарі, один з семи місяців, що має 31 день.

Липень — дуже давня назва місяця. Походить від слова липець (липовий мед). На цей місяць припадає період основного медозбору. В народі його іноді називали білець (час, коли вибілювали полотно), грозовик, дощовик.[Джерело?]

В староримському календарю липень був п'ятим місяцем року (що до реформи Юлія Цезаря розпочинався з березня). Тому липень спочатку називався Quintilis (від лат. quintus — п'ять). Згодом, він був названий на честь першого римського імператора Юлія Цезаря, який в цей місяць народився.

Кліматична характеристика липня[ред.ред. код]

В Україні липень - найтепліший місяць року з частими грозами та зливами. Середня місячна температура повітря складає 18-24 °C, у Карпатах та горах Криму 11-17 °C. Абсолютний максимум температури повітря 34-39 °C, в Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській, Полтавській, Дніпропетровській, Київській областях та в Криму до 41°C, в Карпатах та горах Криму 31-35 °C. Абсолютний мінімум температури 2 - 9 °C тепла, на узбережжі Чорного та Азовського морів до 11°C тепла. Історичний мінімум температури 2,4°С спостерігався  в 1951 р. в м. Олевську.

Середня кількість опадів 29-102 мм, в Карпатах, на Прикарпатті та Хмельниччині 103-184 мм.

Див. також[ред.ред. код]


Час Це незавершена стаття про час.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.