Біленко Володимир Васильович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Володимир Васильович Біленко
Народився 17 червня 1934(1934-06-17) (86 років)
м. Звенигород, Московська область (нині Російська Федерація)
Громадянство СРСР СРСРУкраїна Україна
Національність українець
Місце проживання м. Київ
Діяльність журналістика
Відомий завдяки журналіст, видавець
Alma mater Київський державний університет імені Тараса Шевченка
Нагороди
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня
Заслужений працівник культури України

Володи́мир Васи́льович Біле́нко (нар. 17 червня 1934(19340617), м. Звенигород Московської області — нині Російська Федерація) — український журналіст, видавець. Заслужений працівник культури України.

Член Національної спілки журналістів України.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився в Московській області. Закінчив філологічний факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка (1952—1957). Працював у комсомольських і партійних органах, інструктором ЦК ЛКСМУ і ЦК КПУ, завідувачем редакції, головним редактором видавництва «Молодь», головним редактором журналів «Малятко» і «Піонерія», директором видавництв «Радянський письменник» (нині «Український письменник») і «Дніпро».

З 1992 року редактор відділів, заступник головного редактора газети «Сільські вісті».

Творчість[ред. | ред. код]

Автор публікацій у періодиці, статей у збірниках публіцистики, співавтор і упорядник низки книжок. Спеціалізація — культура, література. Організував перше видання праці В. Винниченка «Заповіт борцям за визволення» та зробив низку публікацій про життя, творчість, політичну та державотворчу діяльність В. Винниченка. За книжку «„Я тілько хаточку в тім раї…“ Важкий шлях Тараса Шевченка до мрії, яка не збулася» відзначений Премією імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності (2016).

Нагороди, відзнаки[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Указ Президента України від 11 березня 2005 року № 467/2005 «Про відзначення державними нагородами України працівників редакції газети «Сільські вісті»»
  2. Енциклопедія для видавця та журналіста / Ю. В. Бондар, М. Ф. Головатий, М. І. Сенченко ; МАУП, Книжкова палата України. — К.: Персонал, 2010. — С. 32.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Енциклопедія для видавця та журналіста / Ю. В. Бондар, М. Ф. Головатий, М. І. Сенченко ; МАУП, Книжкова палата України. — К.: Персонал, 2010.
  • Слово — зброя? — К.: ЕксОб, 2009.

Посилання[ред. | ред. код]