Біткоїн-міксер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Біткоїн-міксер (англ. Bitcoin mixer, Bitcoin tumbler, Bitcoin mixing service[1]) — сервіс анонімізації, який ускладнює або робить практично неможливим відстеження транзакцій в системі Біткоїн.

Більшість біткоїн-міксерів використовують наступну технологію: кошти клієнта дробляться на стандартні дрібні частини, після чого ці частини змішуються у випадковому порядку з аналогічними частинами інших клієнтів. В результаті всіх операцій, до кінцевого одержувача приходить задана кількість кріптовалюти, але невеликими партіями від різних випадково обраних учасників.

Види міксерів[ред. | ред. код]

Централізовані сервіси[ред. | ред. код]

Перше покоління міксерів відноситься до так званих централізованих сервісів. Користувач відправляє біткоїни, платить невелику комісію, на вказану адресу приходять біткоїни від іншого клієнта на ту ж суму. Рівень анонімності залежить від кількості користувачів та кількості біткоїнів, доступних для змішування. Більшість таких сервісів не стали надто популярними. На даний момент таку послугу надають лише кілька великих сервісів обміну. Слід врахувати, що при доступі до логів сервісу, рівень анонімності може істотно знизитися.

Пірингові міксери[ред. | ред. код]

Пірингові (децентралізовані) міксери забезпечують контакти користувачів між собою: обмін біткоїнами відбувається безпосередньо, без посередника. Знижується можливість викрадення кріптовалюти. Такі протоколи, як CoinJoin, SharedCoin і CoinSwap дозволяє декільком біткоїн-користувачам об'єднатися для того, щоб сформувати одну транзакцію, яка проводиться в кілька етапів при наборі потрібної кількості учасників. Крім сервера, який займається перемішуванням, ніхто з клієнтів не зберігає адреси відправників і одержувачів. Ця операція може проводитися кілька разів для різних одержувачів, щоб ускладнити операцію аналізу.[2][3]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Amit Dori (Nov 23, 2016). A Complex Web: Bitcoin Mixing Services. Процитовано 26 March 2017. 
  2. Jon Matonis (Mar 17, 2014). A Taxonomy of Bitcoin mixers. Процитовано 23 March 2017. 
  3. Pete Rizzo (Aug 23, 2016). Bitfury Research Shines Light on Bitcoin Privacy Weaknesses. Процитовано 26 March 2017. 

Посилання[ред. | ред. код]