Bitcoin Foundation

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Bitcoin Foundation
Тип організація
Засновано 2012
Галузь Інтернет і фінансові послуги
Штаб-квартира Вашингтон
Веб-сайт bitcoinfoundation.org

Bitcoin Foundation — організація, зареєстрована Службою внутрішніх доходів США в Сіетлі в якості благодійного фонду (це означає, що членські внески враховуються як витрати на бізнес, але не як благодійні пожертви). Фонд був заснований у вересні 2012 року із заявленими статутними цілями «стандартизація, захист і заохочення використання криптографічних засобів Bitcoin на благо користувачів у всьому світі»[1]. Організаційна модель фонду розроблена за аналогією з Linux Foundation, і фінансується в основному за рахунок грантів комерційних компаній, які залежать від технології Bitcoin[2].

Контактною адресою служби підтримки організації заявлено будівля Bank of America, розташована за адресою Washington, D. C. 700 13th Street NW, Suite 600 Washington, DC 20005 USA[3].

Згідно установчої документації фонду, його засновниками є Гевін Андресен, Чарльз Шрем, Марк Карпеліс, Пітер Весснес, Роджер Вер і Патрік Мерк. Члени чинного складу Ради директорів діляться на три категорії: членів-засновників, членів-представників виробництва та індивідуальних членів. Нинішній склад Ради директорів включає представників всіх згаданих категорій.

Головний розробник Bitcoin Гевін Андресен має статус «головного наукового фахівця» (англ. chief scientist)[2].

У червні 2013 року Bitcoin Foundation опинився в центрі уваги ЗМІ після того, як Каліфорнійський департамент фінансових інститутів (фінансовий регулятор) звернувся до нього з проханням «утриматися від проведення фінансових транзакцій в цьому штаті»[4], а фонд опублікував свою розгорнуту відповідь на ці вимоги[5].

У листопаді 2013 року, Патрік Мерк, головний юрисконсульт Bitcoin Foundation, виступав перед комітетом Сенату, створеним для вивчення питання про цифрові валюти, при цьому законодавці оцінили Bitcoin в цілому позитивно[6].

Критика[ред. | ред. код]

Bitcoin Foundation неодноразово піддавався критиці з боку рядових членів спільноти Bitcoin, які звинувачували фонд у тому, що він представляє «лише великий бізнес, а не інтереси фактичних користувачів Bitcoin ...» [7], а також бере «активну участь у змові з правоохоронними органами, щоб отримати схвалення з боку законодавців»[8]. Представники академічної спільноти, зі свого боку, звинувачували фонд у непрофесіоналізмі, заявляючи, що «Bitcoin Foundation не виконує ролі захисника системи, яка залишається вразливою і ненадійною»[9].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Matonis, Jon. Bitcoin Foundation Launches To Drive Bitcoin's Advancement. Forbes. 
  2. а б Bustillos, Maria (2 April 2013). The Bitcoin Boom. The New Yorker. Процитовано 30 December 2013. 
  3. Bitcoin Foundation^ contact. Архів оригіналу за 2015-04-07. Процитовано 2015-04-06. 
  4. McMillan, Robert (24 June 2013). California Says the Bitcoin Foundation Is a Money-Transferrer. Wired. Процитовано 31 December 2013. 
  5. Spaven, Emily (3 July 2013). Bitcoin Foundation issues response to cease and desist warning. CoinDesk. Процитовано 31 December 2013. 
  6. Lee, Timothy (23 November 2013). For Bitcoin, a successful charm offensive on the Hill. Washington Post. Процитовано 24 November 2013. 
  7. Announcing the Bitcoin Foundation. Coding In My Sleep. Архів оригіналу за 2014-03-20. Процитовано 2014-03-13. «...according to the dissenting voices, it's representative only of the "big business" side of Bitcoin, not the actual users. It seems logical to me that such businesses have the most obvious vested interest in Bitcoin's success and promotion, and to an extent I can see their point: Bitcoin users do need just as much representation as Bitcoin businesses...» 
  8. Greenberg, Andy (31 October 2013). Dark Wallet Aims To Be the Anarchist's Bitcoin App of Choice. Forbes. Процитовано 31 December 2013. 
  9. Williams, Mark T. (February 25, 2014), «Mt Gox: The Tower of Toxic Sludge»

Посилання[ред. | ред. код]