Валер'ян II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Публій Ліциній Корнелій Валер'ян
лат. Publius Licinius Cornelius Valerianus
ValerianusIIae.jpg
Цезар
Правління 256258
Біографічні дані
Народження 250
Смерть 257
Сірмій, Нижня Паннонія
Рід Ліцинії
Батько Галлієн
Мати Корнелія Салоніна
CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Публій Ліциній Корнелій Валер'ян (лат. Publius Licinius Cornelius Valerianus; помер у 258 р.) — політичний діяч часів Римської імперії. Носив титул цезаря у 256—258 роках.

Біографія[ред. | ред. код]

Походив з впливового роду Ліциніїв. Був сином імператора Галлієна та його дружини, Корнелії Салоніни, й онуком імператора Валер'яна. У 256 році отримав титул цезаря від свого діда. Тоді ж Валер'яна II було призначено командувачем військ у провінціях Нижня Паннонія та Нижня Мезія. Йому також підпорядковувалися дунайські легіони, що викликало їхнє невдоволення. У 257 році обійняв посаду почесного консула. Також отримав титул голови молоді (лат. princeps iuventutis). Цим Валер'ян та Галлієн намагалися закріпити спадковість трону.

У 258 році при нез'ясованих обставинах Валер'ян II помер, можливо у військовому таборі в місті Сірмії. Ймовірно, Валер'яна було вбито внаслідок змови Інгенуя, якого було призначено Валер'яном як радника до молодого цезаря. Також існують суперечності стосовно титулу. За деякими відомостями під час повстання Інгенуя Валер'яну II надано титул Августа, але достеменних свідчень цьому немає. Валер'яна II було обожнено Сенатом.

Родовід[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Brigitte Klein: Tranquillina, Otacilia, Etruscilla, Salonina: vier Kaiserinnen des 3. Jahrhunderts n. Chr. Dissertation, Saarbrücken 1998, S. 181, 190f., 204, 250
  • Bray, John, Gallienus, Wakefield Press, 1997, ISBN 1862543372, pp. 50-51, 57, 67, 74.