Великі купальниці (картина Ренуара)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Великі купальниці
фр. Les Grandes Baigneuses
Pierre-Auguste Renoir, French - The Large Bathers - Google Art Project.jpg
Автор П'єр-Огюст Ренуар
Час створення 1884—1887
Розміри 117,8 × 170,8 см
Матеріал полотно
Техніка олія
Місцезнаходження Музей мистецтв (Філадельфія)

Великі купальниці (фр. Les Grandes Baigneuses) — картина французького художника П'єра Огюста Ренуара. Була написана у 1884—1887 роках і належить до так званого «енгровського» періоду творчості художника.

Опис картини[ред. | ред. код]

На передньому плані зображені три оголених жінки: дві — на березі, а третя стоїть у воді і, вочевидь, має намір їх оббризкати. Фігури жінок виписані дуже чітко і реалістично, що було характерним стилем для цього періоду творчості Ренуара, який отримав назву «сухого» або «енгровського» періоду (за іменем художника Домініка Енгра)[1].

У 1880-х роках Ренуар намагався вивести своє мистецтво за межі імпресіонізму і шукав спосіб об'єднати сучасне мистецтво з класичними традиціями французького живопису, котрі для нього уособлювали такі великі майстри живопису і скульптури, як Жан Гужон, Франсуа Жирардон і Ніколя Пуссен. Результатом цих пошуків стала картина «Великі купальниці». Ренуар працював над нею близько трьох років, зробивши в процесі роботи велику кількість начерків та ескізів, що включають принаймні дві повномасштабні багатофігурні версії. Після «Великих купальниць» жодній картині він не присвятив настільки багато часу та сил[2].

Дві основні моделі, що позували для картини: блондинка у центрі  — Аліна Шаріго[en], улюблена натурниця і майбутня дружина Ренуара, і брюнетка ліворуч — Сюзанна Валадон, згодом відома художниця і мати Моріса Утрілло[1].

Картина перебуває в колекції Музею мистецтв Філадельфії (штат Пенсильванія, США), куди була передана у 1963 році у складі колекції родини Тайсонів (The Mr. and Mrs. Carroll S. Tyson, Jr. Collection)[2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Auguste Renoir, 1841—1919. www.impressionniste.net. 
  2. а б Pierre-Auguste Renoir — The Large Bathers, 1884—1887. Philadelphia Museum of Art.