Акліматизаційний сад ВУАН

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Акліматизаційний сад
Основні дані
Засновано 1912
Приналежність ВУАН, АН УРСР
Контакт
Ключові особи Микола Кащенко, засновник, директор
Розташування Київ, КПІ, Лук'янівка

Акліматизаційний сад — колишній ботанічний сад у Києві (1912—1975), а також науково-дослідна установа в складі Всеукраїнської академії наук і АН УРСР, яка існувала в 1919—1935 роках. Заснований біологом Миколою Кащенком.

Історія[ред.ред. код]

Заснований за ініціативи професора зоології Київського політехнічного інституту Миколи Кащенка у 1912 році на території інституту. Первинною метою саду було розведення лікарських рослин, з початком Першої світової війни — для потреб фронту. Станом на 1916 рік у саду росло близько 150 видів таких рослин.

При створенні Української академії наук у 1918 році Акліматизаційний сад було включено до її структури, а при ньому створено кафедру акліматизації, яку очолив директор саду Микола Кащенко. Задачею саду й кафедри було дослідження процесів акліматизації південних рослин, зокрема персику, абрикосу, винограду, айви тощо.

У 1922 році сад було переміщено до ділянки навколо будинка Кащенка на вулиці Мельникова. Згодом до ділянки було долучено нові території і станом на 1930 рік до саду належало п'ять окремих ділянок загальною площею 12 га. Колекція саду налічувала близько 500 видів рослин.

Структура[ред.ред. код]

Відділом декоративних рослин завідувала Клавдія Калачевська. До відділу належала ділянка площею 5 га. На ділянці було зібрано більше 250 видів і форм декоративних рослин. Відділ мав велику колекцію півників.[1]

Вперше в Києві в Акліматизаційному саду було висаджено кущ Lespedeza bicolor[en], за даними Миколи Кащенка також катальпу, що втім не підтверджується іншими дослідниками.[1]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]