Всесвітня виставка (1878)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Палац Трокадеро

Всесвітня виставка (фр. Exposition Universelle) 1878 року — проводилася з 1 травня по 10 листопада 1878 року в Парижі у спеціально побудованому для цієї мети палаці Трокадеро і була покликана відновити міжнародний престиж Франції, що істотно похитнувся після її поразки у франко-прусській війні. Німеччина від участі в цьому заході утрималася.

Панорама Всесвітної виставки 1878 року
Акваріум в Трокадеро

Підготовка виставки затягнулася через політичні негаразди у Франції, проте завдяки напруженій роботі організаторів у місяці, що передували відкриттю, їм вдалося перевершити за розмахом всі попередні виставки та залучити не менше 13 млн відвідувачів. Приблизно половину експонатів становили французькі вироби, серед інших країн левову частку експонатів представила Британська імперія.

Павільйон Російської імперії був виконаний у псевдоруському стилі по проекту Івана Павловича Ропета

Серед винаходів, продемонстрованих на Всесвітній виставці, — телефон Белла, алюмінієвий моноплан дю Тампля та свіча Яблочкова. Томас Едісон популяризував у Парижі свої новітні розробки — мегафон та фонограф. Тоді ж вперше публіка побачила голову статуї Свободи (тулуб ще не було закінчено). На виставці був облаштований гігантський акваріум ємністю 1800 м³ з морськими мешканцями, в тому числі восьминогами і акулами, який розташовувався біля підніжжя «Трокадеро» в природному вапняковому кар'єрі. Кар'єр закривала скляна стіна площею 2500 кв.м. і товщиною 22 мм.

Паралельно з виставкою проходили конференції з вироблення міжнародних норм щодо авторського права (на ній головував Віктор Гюго) і щодо полегшення становища сліпих (вона призвела до поширення шрифту Брайля) .

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Всесвітня виставка 1878 року