Всесвітній день тварин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Логотип

Всесвітній день тварин (англ. World Animal Day) — міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їхнього добробуту, що святкується кожного року 4 жовтня.

Історія[ред. | ред. код]

Історія цього дня починається з 1925 року, коли його вперше організував у Берліні німецький письменник і зоозахисник Генріх Ціммерманн[de]. Спочатку Ціммерманн проводив день 24 березня, але 1929 року переніс його на 4 жовтня. Він активно просував свою ідею, і 1931 року міжнародний конгрес прихильників руху захисту прав тварин, який проходив у Флоренції (Італія), одноголосно ухвалив пропозицію оголосити 4 жовтня всесвітнім днем тварин[1].

Дата проведення всесвітнього дня тварин була вибрана не випадково. 4 жовтня — день пам'яті Франциска Ассізького (віддав Богові душу 3 жовтня 1226 року), одному з найшанобливіших в католицькій церкві святих. Франциск Ассізький вважається у католиків за покровителя тварин[1].

Ідея проведення подібного дня прижилася по всьому світу і в 2008 році різні заходи, присвячені цій даті, пройшли вже в 66 країнах світу.

В Аргентині цей день святкується 29 квітня, у день пам'яті про смерть Ігнасіо Лукаса Альбаррасіна (1926), засновника Аргентинського товариства захисту тварин і автора Закону про захист тварин[2][3]. Щорічно 66 країн світу проводять різні заходи у Всесвітній день тварин. В цей день різні товариства по захисту прав тварин проводять акції у багатьох країн світу. Вони закликають людей відмовитися від необдуманого знищення тварин заради задоволення своїх далеко не найголовніших потреб.

Крім того, Всесвітній день тварин — це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох людей стали дійсно незамінними членами сім'ї.

Статистика[ред. | ред. код]

  • Щогодини зі світу щезають 3 види тварин. [джерело?]
  • Щодня з лиця Землі зникають понад 70 видів фауни і флори. [джерело?]
  • За 25 останніх років біологічне різноманіття Землі скоротилося більш ніж на третину[4]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б The origin of World Animal Day. Official Website of World Animal Day. Архів оригіналу за 29.09.2018. 
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 29 квітня 2011. Процитовано 25 березня 2011. 
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 27 листопада 2010. Процитовано 25 березня 2011. 
  4. Архівована копія. Архів оригіналу за 6 жовтня 2010. Процитовано 19 червня 2016. 

Посилання[ред. | ред. код]