Конгрес літераторів України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Всеукраїнська творча спілка «Конгрес літераторів України» — добровільна творча організація професійних літераторів України: поетів, прозаїків, драматургів, критиків і перекладачів. Станом на кінець 2011 року Конгрес об'єднував в своїх лавах понад 800, переважно російськомовних літераторів з 21 регіону країни. Заснована Юрієм Григоровичем Капланом, спочатку на базі Міжрегіональної спілки письменників України, але й зараз більша частина обласних організацій КЛУ також є - обласними відділеннями МСПУ.

Історія спілки[ред.ред. код]

Як громадська організація була започаткована на базі Міжрегіональної спілки письменників. Але потім була зареєстрована, як творча спілка, відповідно до статті 10 Закону України «Про професійних творчих працівників та творчі спілки» рішенням Установчого з'їзду Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес Літераторів України» від 16 січня 2007 р. 2 лютого 2007 року зареєстрована Міністерством юстиції України. Очолює організацію від 9 лютого 2013 р. Дмитро Стус, до того головою був Олександр Іванович Корж.

Статут НСПУ не забороняє членство в інших організаціях і тому чимало літераторів скористалися цим правом, вступили до лав Конгресу, навіть були обрані в керівні органи. Є серед них і лауреати Національної премії ім. Т. Шевченка.

У Статуті Конгресу підкреслюється, що КЛУ послідовно дотримується принципу рівності всіх своїх членів, незалежно від політичної орієнтації, національної та релігійної приналежності, мови, якою пише літератор. Цих же принципів дотримується і друкований орган Конгресу — газета «Література і життя».

Джерела[ред.ред. код]