Будинок на вулиці Галицькій, 8 (Львів)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Вулиця Галицька, 8)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Галицька 8
м. Львів, Вулиця Галицька, 8
8 Halytska Street, Lviv (01).jpg
Фасад будинку
Архітектор Антон Косинський
Замовник Іван Зарицький

Збудовано 1796
Реконструйовано 1927

Тип споруди житловий
Архітектурні стилі класицизм

Будинок за адресою вулиця Галицька, 8 у Львові — багатоквартирний житловий чотириповерховий будинок з магазинним приміщенням на першому поверсі. Постановою Ради Міністрів УРСР № 442 від 06 вересня 1979 року будинок включено до Національного реєстру пам'яток під охоронним № 1282.[1]Будинок розташований у квартальній забудові, обмеженої вулицями Галицькою, Староєврейською, Театральною і Братів Рогатинців.

Історія[ред. | ред. код]

Будинок збудовано 1796 року архітектором Антоном Косинським на замовлення адвоката Івана Зарицького (після смерті архітектора Франциска Ксаверія Кульчицького комісія делегатів від магістрату призначила його куратором для вдови померлого Олени (Гелени) з Ободзінських[2]). Будинок зводили у два етапи, перша черга будівництва, велась зі сторони вулиці Галицької у 17901796 роках, друга черга у 17921796 роках зі сторони вулиці Староєврейської.

На початку ХХ століття на першому поверсі будинку були :

  • крамниця чоловічого одягу Іцака Ляуфера;
  • майстерня парасоль Коркеса.

З приходом радянської влади тут облаштували комісійний магазин, а за часі незалежності був магазин будівельних матеріалів, а на початку 2010-х відкрили кафе.

Архітектура[ред. | ред. код]

Чотириповерховий цегляний будинок, тинькований. Збудований у стилі класицизму. Фасад будинку оздоблений рустованими пілястрами на рівні другого, третього та четвертого поверхів. Перший поверх відділений від інших профільованою тягою. Вікна в будинку без обрамувань, заглиблені в стіни, рік будинку зрізаний, що є характерною ознакою архітектури кінця XVIII століття.[3]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Вуйцик В. Leopolitana II. — Львів : Класика, 2012. — ISBN 978-966-8849-60-2.
  • Мельник Б., Шестакова Н. Кам'яниці Львівського середмістя // Наукові записки. Львівський історичний музей. Випуск XII. — Львів : Новий час, 2008. — С. 133—158.

Посилання[ред. | ред. код]