Відруб

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Відруб (рос. Отруб) — у період здійснення Столипінської реформи — земельна ділянка, що виділялася селянинові на правах особистої власності без перенесення садиби (житлового будинку та господарських споруд). В Україні широкого поширення не набула.

На початку XX століття масштабні селянські хвилювання в Російській імперії змусили владу шукати шляхи вирішення аграрного питання в країні. Об'єктивно можливими були два способи аграрної реформи. Перший спосіб вів до збереження поміщицьких володінь і знищенню селянської громади. Другий шлях вів до анулювання поміщицького землеволодіння і націоналізації земельних угідь. В період 1906 -1912 рр. Столипінська аграрна реформа була здійснена за першим способом. Особливо успішною вона була на Півдні України. У процесі впровадження земельних реформ і виникло поняття «відруб». Це слово раніше рідко зустрічалося в мові, але на початку століття його значення знали всі селянські господарства імперії.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Жуков В., Еськов Г., Павлов В. История России. Учебное пособие. — М. : МГСУ "Союз".
  • Отруб // Большая советская энциклопедия: [в 30 т.] / гл. ред. А. М. Прохоров. — 3-е изд. — М. : Советская энциклопедия, 1969—1978.

Див. також[ред. | ред. код]