Вікіпедія:Відмова від відповідальності за ризик

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ВИ КОРИСТУЄТЕСЯ ВІКІПЕДІЄЮ НА СВІЙ СТРАХ І РИЗИК

БУДЬ ЛАСКА, МАЙТЕ НА УВАЗІ, ЩО БУДЬ-ЯКА ІНФОРМАЦІЯ, ЯКУ МОЖНА ЗНАЙТИ У ВІКІПЕДІЇ, МОЖЕ БУТИ НЕТОЧНОЮ, ОМАНЛИВОЮ, НЕБЕЗПЕЧНОЮ, АДДИКТИВНОЮ, НЕЕТИЧНОЮ ЧИ НЕЗАКОННОЮ.

Деяка інформація у Вікіпедії може створювати невиправданий ризик для читачів, які вирішують застосувати чи використати таку інформацію у своїй діяльності, або заохотити сторонніх осіб до використання такої інформації.

Ніхто з авторів, дописувачів, адміністраторів, вандалів чи будь-яких інших осіб, у будь-який спосіб пов'язаних із Вікіпедією, не несуть жодної відповідальності за те, як Ви використовуєте інформацію, яка міститься на сторінках цього сайту, чи на яку такі сторінки посилаються.

Будь ласка, вживіть всіх необхідних заходів для того, щоб упевнитись, що інформація, яку Ви отримали з Вікіпедії, є достовірною й перевіреною. Перегляньте список посилань на джерела наприкінці статті. Прочитайте сторінку обговорення статті і перегляньте її історію редагувань, щоб побачити, чи немає якихось значних суперечок щодо вмісту такої статті. Додатково звіряйте інформацію з тією, яку подають незалежні джерела.

Якщо стаття містить якісь пропозиції стосовно небезпечних, незаконних чи неетичних видів діяльності, пам'ятайте, що кожен може опублікувати таку інформацію у Вікіпедії. Автори можуть бути недостатньо кваліфікованими, щоб надати Вам потрібну інформацію в повному обсязі, чи поінформувати Вас про необхідність вжити всіх відповідних заходів безпеки з метою запобігання пораненням чи будь-якій іншій шкоді, якої можете зазнати Ви, Ваша власність чи Ваша репутація. Якщо Вам потрібна якась специфічна порада (наприклад, медична, юридична, фінансова, сімейна чи порада щодо управління ризиками), будь ласка, зверніться до професіонала, у якого є ліцензія чи достатня кваліфікація для надання послуг у такій галузі.

Вікіпедія не має механізму рівномірного рецензування контенту; і хоча читачі можуть виправляти помилки чи вилучати хибні твердження, у них немає жодних юридичних зобов'язань це робити. Уся інформація, яку можна знайти на цьому сайті, надається без жодної гарантії про придатність для будь-якого використання з будь-якою метою.

Вікіпедію неможливо притягти до відповідальності за будь-яку отриману шкоду, спричинену використанням її контенту, оскільки вона є добровільним об'єднанням осіб, сформованим для створення освітнього, культурного та інформаційного ресурсу під вільною ліцензією. Ця інформація Вам надається безоплатно, і не існує жодної домовленості чи порозуміння між Вами та Вікіпедією щодо того, яким чином Ви використовуватимете чи змінюватимете отриману інформацію, окрім умов ліцензій Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported (CC BY-SA) та GNU Free Documentation License (GFDL), на яких ця інформація поширюється.

НЕ ПОКЛАДАЙТЕСЯ БЕЗ НЕЗАЛЕЖНОЇ ПЕРЕВІРКИ НІ НА ЯКУ ІНФОРМАЦІЮ, ЗНАЙДЕНУ У ВІКІПЕДІЇ.