Вікіпедія:Вікізустрічі/17

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сімнадцята зустріч[ред. код]

Київ, 1 березня 2009 року.


Звіт[ред. код]

  1. A1
  2. Ahonc
  3. Ilya
  4. Koshelyev
  5. NickK
  6. Perohanych
  7. Raider
  8. Turzh
  9. Z-ultimus

Розглянуті питання[ред. код]

Організація регіональної Вікімедії[ред. код]

Підготовку статуту та підготовку до вирішення організаційних питань доручено Юрію Пероганичу, який має в тому значний досвід. Мету створення стисло можна окреслити, як майбутнє залучення державних установ до наповнення української Вікіпедії та Вікісловника, які скоріше можуть піти на співпрацю з юридичними особами, аніж купкою фізичних, якими ми поки що і є. Також наголошено на необхідності отримання "ярлика" від фонду Wikimedia. Проект статуту планується помістити у Вікіпедії (пропоную Вікіпедія:Вікімедіа-Україна) для загального обговорення.

Пропоную увазі Проект Статуту ГО «Вікімедіа Україна» --Perohanych 18:31, 9 березня 2009 (UTC)Відповісти[відповісти]

Одне з основних питань — можливість плідної діяльності регіональної Вікімедії.

Арбітражний комітет[ред. код]

Думки стосовно необхідності цієї інстанції розійшлися - з одного боку орган вирішення конфліктів не завадив би, з іншого що з того виходить всі вже бачили. Виходячи з положення про АК, його реанімація можлива при ініціюванні кимось із бюрократів нових виборів, або ініціювання кимось із користувачів скасування пункту положення про виключне право бюрократів на ініціювання виборів або ініціювання кимось із користувачів подовження повноважень членів АК, що був розпущений через неактивність.

Raider висловлювався, що для розв'язання конфліктів сторони мають звертатися до третьої сторони (це не є нововведенням, такий спосіб рекомендує Довідка:Вирішення_конфліктів).

Ліцензування зображень і текстів[ред. код]

Піднімалося питання про природні лінощі в оформленні ліцензій власниками і достатність усного дозволу на їх публікацію в Вікіпедії.

Raider сказав про випадок, коли видавництво дозволило в усній формі використовувати дослівний текст, але не захотіло писати дозвіл. Щодо використання стандартої форми дозволу, Raider сказав, що не став би підї'жджати з бланком дозволу до них. Але дозвіл може бути стандартної форми і в електронному вигляді. Виходить, користувачі незнайомі з механізмом одержання дозволів. Українською мовою не перекладено інструкції з одержання дозволів (en ru), наведено лише зразок дозволу. Також дослівний текст можна переписати своїми словами, одночасно поращивши стиль, оформлення. Чимало учасників висловилися, якщо у джерелі вказано про те, що використання вимагає посилання, то до появи вимог про порушення авторських прав, за умови вказання джерела, можна все залишати і не турбуватися про порушення.

Raider сказав про свою практику вказання джерелом у зображенні слова «інтернет» та вказання посилання на джерело у статті, де використовується це зображення, оскільки бот, що перевіряє ліцензію, це дозволяє, а пряме вказання посилання призводить до того, що Raider звинувачують у порушенні авторських прав джерела. Багато учасників висловили незгоду з такою практикою.

Співпраця тижня[ред. код]

Пропонувалася ідея реорганізації в співпрацю місяця із першою статтею - Україна. Пропозиція перейменування буде виставлена.

Поліпшення статей[ред. код]

Обговорювались достоїнства і недоліки проекту ВП:ПОЛ.

Адмінство[ред. код]

Піднімалося питання доцільності позбавлення адмінського сану неактивних користувачів.

Війни правок[ред. код]

Думки стосовно ступеню їх неприпустимості розійшлися (від високого до нульового).

Наступні вікізустрічі[ред. код]

Анонсовано пропозицію у Донецьку та Дніпропетровську. Також вирішено провести зустріч в Києві, коли проект створення Вікімедія-Україна буде готовий до реалізації.

Інше[ред. код]

Було обговорено також нещодавнє блокування адміністратором A1 об'єкту його "кришування" Користувача Raider. --А1 15:58, 1 березня 2009 (UTC)Відповісти[відповісти]

Галерея[ред. код]