Вікіпедія:Вікіпедія для школи/2023

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Банер конкурсу «Вікіпедія для школи»

«Вікіпедія для школи» — конкурс статей в українській Вікіпедії, присвячений тематиці шкільної програми. До конкурсу можуть долучитися усі охочі освітяни та інші дописувачі Вікіпедії. Конкурс проходить з 1 жовтня по 30 листопада 2023 року.

Тематика конкурсу[ред. код]

Поліпшувати та створювати статті у Вікіпедії у рамках конкурсу можна на теми предметних курсів шкільної програми, що входять до категорій конкурсу «Вікіпедія для школи» 2023 року.

Організатори створили списки статей на кожну категорію конкурсу. Зверніть увагу: поліпшувати та створювати статті, яких немає серед запропонованих організаторами, можна лише після попереднього узгодження з організаційним комітетом (пишіть за адресою shkolawikimedia.org.ua).

Список предметних категорій конкурсу «Вікіпедія для школи-2023»

Також конкурс «Вікіпедія для школи» проходить у Вікіцитатах — сестринському проєкті Вікіпедії. Там тематика представлена такими категоріями: українською літературою, зарубіжною літературою, географією, педагогікою, історією України, всесвітньою історією, інформатикою, математикою, фізикою, хімією, біологією та мистецтвом.

Умови конкурсу[ред. код]

 • Конкурс триває з 1 жовтня по 30 листопада 2023 року включно.
 • Конкурсантами можуть стати усі охочі, що погоджуються з умовами конкурсу «Вікіпедія для школи».
 • Статті, що створені в рамках конкурсу, мусять мати розмір щонайменше 5000 байтів, а доповнення до однієї статті повинно бути не менше 1000 байтів.
 • Після завершення конкурсу журі обирає переможців за кожною категорією. Переможцями стануть конкурсанти, що наберуть найбільше балів, тобто матимуть найбільший якісний внесок в категорії. Також буде нагороджено автора/ку найкращої статті в кожній категорії. Один конкурсант може претендувати на перемогу у декількох категоріях. Детальні параметри оцінювання викладені у відповідному розділі регламенту.
 • Переможці конкурсу «Вікіпедія для школи» отримають дипломи та призи: сертифікати інтернет-магазинів, сувеніри з символікою Вікіпедії, вікіпроєктів та конкурсу.
 • Учасники повинні дотримуватися алгоритму, викладеного в розділі «Як узяти участь» нижче. Статті, створені не за цими інструкціями та/або із порушенням викладених нижче базових вимог до якості, можуть бути дискваліфіковані із конкурсного внеску.
 • Детальні умови участі конкурсу викладені у регламенті; усім учасникам варто ознайомитись із ним.

Як узяти участь[ред. код]

Як долучитися до конкурсу[ред. код]

 1. Обов'язково зареєструйтесь у формі.
 2. Створіть або доповніть принаймні одну статтю у Вікіпедії на тему зі списків конкурсу під своїм обліковим записом у період з 1 жовтня по 30 листопада 2023 року включно з дотриманням алгоритму, що поданий нижче.

Організаторами будуть проведені три навчальні вебінари, що інформують про умови конкурсу та основи редагування Вікіпедії. Вебінари пройдуть 6 та 13 жовтня з теми «Конкурс “Вікіпедія для школи”» та 20 жовтня, тема «Вікіцитати для школи».

Запис вебінару "Вікіпедія для школи 2023"

Як опрацьовувати статті під час конкурсу[ред. код]

 1. Зареєструйтеся у Вікіпедії та/або увійдіть під своїм обліковим записом.
 2. Оберіть категорію скориставшись списками вище.
  Зверніть увагу: поліпшувати та створювати статті, яких немає серед запропонованих організаторами, можна лише якщо це наперед узгоджено (наприклад, шляхом електронного листування; адреса Організаційного комітету — shkolawikimedia.org.ua)
 3. Створіть статтю за якістю принаймні до рівня базових вимог.
 4. Додайте конкурсний шаблон {{Wiki for school 2023}} на сторінці обговорення створеної чи поліпшеної вами статті.
 5. До кінця конкурсного періоду поліпшуйте статтю, щоби підвищити її оцінку, а отже й ваші шанси на перемогу.
 6. Повторюйте попередні кроки якомога частіше, тобто створюйте чи покращуйте статті зі списку категорій конкурсу.

Базові вимоги до статей[ред. код]

 • Статті повинні бути започаткованими або покращеними конкурсантами у Вікіпедії упродовж конкурсного періоду.
 • Вікіпедія не дозволяє плагіату. Тому статті мусять містити текст, сформований власне конкурсантом/кою, і не порушувати авторські права. Весь внесок конкурсанта, що порушив авторські права хоча б в одній статті буде дискваліфіковано, а отже не розглядатиметься журі, тому претендувати на призові місця у конкурсі такий учасник/ця не може.
 • Текст статей не може містити невичитаний машинний переклад.
 • Доповнення в статті мусять мати розмір щонайменше 1000 байтів, а статті для створення 5000 байтів (це в середньому 300-400 слів; розмір у байтах можна побачити, перейшовши у вкладку «Переглянути історію» зверху статті).
 • Статті повинні мати елемент у Вікіданих та мінімум одну категорію.
 • Вікіпедія — це енциклопедія. Тому усі статті мусять мати енциклопедичний характер.
 • Вікіпедія не дозволяє оригінальних досліджень. Тому статті мають базуватися на інформації, опублікованій раніше у авторитетних джерелах (газети/журнали/книги/інтернет видання тощо) та містити посилання на ці джерела.

Як подати статтю на конкурс[ред. код]

Детальніша інструкція до пункту №4 інструкції вище

Крок 1: Відкрийте сторінку обговорення статті: кнопка «Обговорення» на панелі зверху зліва

Крок 1: Перейдіть на сторінку обговорення статті

Крок 2: Натисніть кнопку «Створити код» на панелі зверху справа

Крок 2: Натисніть «Створити код»

Крок 3: Скопіюйте туди відповідний текст, вставивши назву предмету згідно з конкурсними категоріями — {{Wiki for school 2023|Назва предмету}} (для новостворених статей) або {{Wiki for school 2023|назва предмету|поліпшено}} (для поліпшених статей)

 • Приклад 1: {{Wiki for school 2023|географія}}
 • Приклад 2: {{Wiki for school 2023|зарубіжна література|поліпшено}}
Крок 3: Додайте текст шаблону

Крок 4: Прокрутіть сторінку донизу і натисніть кнопку «Зберегти сторінку».

Крок 4: Збережіть сторінку

Результат виглядатиме так:

Крок 5: Результат

Організатори[ред. код]

Конкурс проводиться громадською організацією «Вікімедіа Україна». Адреса організаторів для запитів і запитань — shkolawikimedia.org.ua.

До організаційного комітету входять волонтери, які займаються загальною організацією конкурсу.

Відповідальна менеджерка напряму «Підвищення участі» ГО «Вікімедіа Україна» — Олена Вінсент

До складу журі будуть входити досвідчені вікіпедисти та спеціалісти з навчальних предметів, у межах яких проводиться конкурс. Про зголошення щодо складу журі буде повідомлено окремо.

Див. також[ред. код]