Вікіпедія:Заявки на права адміністратора інтерфейсу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Архіви
2020

На цій сторінці відбуваються обговорення щодо надання та позбавлення прав адміністратора інтерфейсу. Брати участь в обговореннях можуть усі зареєстровані користувачі, рішення приймаються бюрократами. Детальніші правила читайте нижче.

Критерії для подання заявки

Формальні критерії

Виконання цих критеріїв саме по собі не є достатнім для отримання прав, воно лише дозволяє подати заявку.

 • Наявність не менше 1500 редагувань у будь-яких просторах, 6 місяців стажу в українській Вікіпедії та 100 редагувань службових просторів «Шаблон», «Модуль» та «MediaWiki».
 • Наявність технічних знань (при поданні заявки на отримання права потрібно у вільній формі довести й надати приклади, що претендент має базові знання CSS та JS).
 • Необхідно увімкнути двофакторну авторизацію і мати надійний пароль до облікового запису. Користувачі без прапорця адміністратора наразі не мають технічної можливості увімкнути двофакторну авторизацію. Якщо у користувача, що подається на статус адміністратора інтерфейсу, немає статусу адміністратора, потрібно підтвердити згоду увімкнути двофакторну авторизацію в разі успішного отримання прав.
Змістовні критерії

Виконання цих критеріїв не вимірюється формальними показниками, воно визначається за результатами обговорення спільноти.

 • Значний досвід роботи у Вікіпедії, зокрема у «технічних» сферах (наприклад, створення й редагування шаблонів та гаджетів; для користувачів, що були адміністраторами до виділення прав адміністратора інтерфейсу — досвід роботи у просторі MediaWiki).
 • Довіра спільноти до користувача та відсутність у його внеску очевидно деструктивних дій (прикладами таких дій можуть бути редагування, які призвели до блокувань за вандалізм чи підрив нормального функціонування Вікіпедії).

Порядок обговорення

Права адміністратора інтерфейсу надаються за результатами обговорення спільноти: в обговоренні можуть брати участь усі зареєстровані користувачі. Підсумок підбивають бюрократи за результатами обговорення.

Заявку на отримання прав потрібно подавати на цій сторінці. Термін обговорення заявки відраховується з моменту, коли її анонс додано до загального оголошення. Якщо заявник не відповідає формальним критеріям, заявку закриває достроково будь-який бюрократ.

У разі невдалої номінації або в разі позбавлення прав користувач може знову висунути свою кандидатуру не раніше, ніж через 60 днів.

Процедура обговорення дещо відрізняється для користувачів, які на момент подачі заявки мають права адміністратора, та для користувачів, які не мають цього статусу: див. нижче.

Для адміністраторів

 • Обговорення триває три дні.
 • У випадку відсутності в обговоренні обґрунтованих зауважень і заперечень права адміністратора інтерфейсу надаються будь-яким бюрократом
 • У суперечливих випадках (при наявності обґрунтованих зауважень і заперечень) рішення приймається консенсусом більшості бюрократів.

Для користувачів без прав адміністратора

 • Обговорення триває сім днів.
 • У випадку відсутності в обговоренні обґрунтованих зауважень і заперечень права адміністратора інтерфейсу надаються будь-яким бюрократом за умови підтвердження позитивного підсумку принаймні одним іншим бюрократом.
 • У суперечливих випадках (при наявності обґрунтованих зауважень і заперечень) рішення приймається консенсусом більшості бюрократів.
Подати заявку на отримання прав

Кандидатури на адміністратора інтерфейсу

Позбавлення прав адміністратора інтерфейсу

Обговорення щодо позбавлення прав відбуваються у цьому розділі. Обговорення відбуваються лише у випадку зловживання правами адміністратора інтерфейсу; в інших випадках позбавлення слід звернутися до бюрократів без окремого обговорення.

Правила позбавлення

Якщо користувач порушує правила при використанні прапорця адміністратора інтерфейсу (здійснив одноразове грубе порушення або систематично здійснює дрібні порушення), права можуть бути зняті шляхом обговорення на цій сторінці. Обговорення може ініціювати будь-яких зареєстрований користувач при наявності обґрунтованих аргументів.

В обговоренні можуть брати участь всі користувачі, рішення приймається консенсусом більшості бюрократів за результатами обговорення спільноти. За винятком термінових випадків (наприклад, вандалізму чи втрати адміністратором інтерфейсу свого облікового запису), обговорення триває сім днів з моменту додання інформації про нього до Загального оголошення.

Додавайте нові обговорення щодо позбавлення нижче.

Структура обговорення має виглядати так:

=== [[Користувач:|]] ===
'''Причина:''' Опис причини з аргументацією. --~~~~

'''Дата і час завершення обговорення: (сім днів з моменту додання інформації про заявку в Загальне оголошення)'''

==== Обговорення ====

==== Підсумок ====

Див. також