Вікіпедія:Заявки на права адміністратора інтерфейсу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Скорочення
ВП:ЗПАІ

Архіви
2020

На цій сторінці відбуваються обговорення щодо надання та позбавлення прав адміністратора інтерфейсу. Брати участь в обговореннях можуть усі зареєстровані користувачі, рішення приймаються бюрократами. Детальніші правила читайте нижче.

Критерії для подання заявки

Формальні критерії

Виконання цих критеріїв саме по собі не є достатнім для отримання прав, воно лише дозволяє подати заявку.

 • Наявність не менше 1500 редагувань у будь-яких просторах, 6 місяців стажу в українській Вікіпедії та 100 редагувань службових просторів «Шаблон», «Модуль» та «MediaWiki».
 • Наявність технічних знань (при поданні заявки на отримання права потрібно у вільній формі довести й надати приклади, що претендент має базові знання CSS та JS).
 • Необхідно увімкнути двофакторну авторизацію і мати надійний пароль до облікового запису. Користувачі без прапорця адміністратора наразі не мають технічної можливості увімкнути двофакторну авторизацію. Якщо у користувача, що подається на статус адміністратора інтерфейсу, немає статусу адміністратора, потрібно підтвердити згоду увімкнути двофакторну авторизацію в разі успішного отримання прав.
Змістовні критерії

Виконання цих критеріїв не вимірюється формальними показниками, воно визначається за результатами обговорення спільноти.

 • Значний досвід роботи у Вікіпедії, зокрема у «технічних» сферах (наприклад, створення й редагування шаблонів та гаджетів; для користувачів, що були адміністраторами до виділення прав адміністратора інтерфейсу — досвід роботи у просторі MediaWiki).
 • Довіра спільноти до користувача та відсутність у його внеску очевидно деструктивних дій (прикладами таких дій можуть бути редагування, які призвели до блокувань за вандалізм чи підрив нормального функціонування Вікіпедії).

Порядок обговорення

Права адміністратора інтерфейсу надаються за результатами обговорення спільноти: в обговоренні можуть брати участь усі зареєстровані користувачі. Підсумок підбивають бюрократи за результатами обговорення.

Заявку на отримання прав потрібно подавати на цій сторінці. Термін обговорення заявки відраховується з моменту, коли її анонс додано до загального оголошення. Якщо заявник не відповідає формальним критеріям, заявку закриває достроково будь-який бюрократ.

У разі невдалої номінації або в разі позбавлення прав користувач може знову висунути свою кандидатуру не раніше, ніж через 60 днів.

Процедура обговорення дещо відрізняється для користувачів, які на момент подачі заявки мають права адміністратора, та для користувачів, які не мають цього статусу: див. нижче.

Для адміністраторів

 • Обговорення триває три дні.
 • У випадку відсутності в обговоренні обґрунтованих зауважень і заперечень права адміністратора інтерфейсу надаються будь-яким бюрократом
 • У суперечливих випадках (при наявності обґрунтованих зауважень і заперечень) рішення приймається консенсусом більшості бюрократів.

Для користувачів без прав адміністратора

 • Обговорення триває сім днів.
 • У випадку відсутності в обговоренні обґрунтованих зауважень і заперечень права адміністратора інтерфейсу надаються будь-яким бюрократом за умови підтвердження позитивного підсумку принаймні одним іншим бюрократом.
 • У суперечливих випадках (при наявності обґрунтованих зауважень і заперечень) рішення приймається консенсусом більшості бюрократів.
Подати заявку на отримання прав

Кандидатури на адміністратора інтерфейсу

AS

AS (обговореннявнесок (інформація про внесоквилучений)інформація про глобальний обліковий записстаттіфайлижурнали дій користувачажурнали дій над користувачем (блокуваннязміна прав)змінити права
Висунув: AS 14:52, 17 жовтня 2020 (UTC)
Підтвердження згоди кандидата: --AS 14:52, 17 жовтня 2020 (UTC)
Дата і час завершення обговорення (сім днів з моменту додання інформації про заявку в Загальне оголошення):16:03, 24 жовтня 2020 (UTC)


Обговорення

 • Symbol support vote.svg За Розширення можливості подавати заявку й для неадміністраторів було якраз зроблене щоб такі користувачі як AS могли стати адміністраторами інтерфейсу. Користувач високо обізнаний в JavaScript, отже проблем з розумінням JS не матиме. Злих намірів чи вандальних актів не помічав.--Andriy.v (обговорення) 15:04, 17 жовтня 2020 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За колись сам пропонував номінантові податися на ці права. Негоже, якщо я, не маючи належних знань, є АІ, а той, хто ці знання має і створює користувацькі скрипти — ні.--Piramidion 15:14, 17 жовтня 2020 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За Достатні технічні знання і досвід роботи. --Yukh68 (обговорення) 15:30, 17 жовтня 2020 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За --Salween (обговорення) 15:39, 17 жовтня 2020 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За Alex Khimich 16:07, 17 жовтня 2020 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За --CitizenXXXX (обговорення) 16:25, 17 жовтня 2020 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За --Artem Lashmanov (обговорення) 19:11, 17 жовтня 2020 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За Колишній адміністратор, добре розуміється у технічних питаннях. Давно час! --Kharkivian (обг.) 01:15, 18 жовтня 2020 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За --Mcoffsky (обговорення) 08:47, 18 жовтня 2020 (UTC)
 • Symbol support vote.svg ЗаНікалай Обг. 08:55, 18 жовтня 2020 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За. Можливо одразу після набуття цих прав варто обдумати і отримання прав звичайного адміністратора, аби не виникали у майбутньому труднощі, пов'язані з неможливістю редагування якихось захищених сторінок, як-от виникли такі у Andriy.v. --Flavius (обговорення) 09:17, 18 жовтня 2020 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За, колишній адміністратор з гарним технічним досвідом. Технічні знання на високому рівні, якихось проблемних дій не було. Саме такі люди й потрібні в адміністратори інтерфейсу (а краще і в звичайні адміни теж) — NickK (обг.) 10:29, 18 жовтня 2020 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За --アンタナナ 19:53, 18 жовтня 2020 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За. --MMH (обговорення) 15:19, 20 жовтня 2020 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За не сумніваюсь у технічних вміннях. --Gouseru Обг. 16:15, 20 жовтня 2020 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За Довіряю. --Сергій Липко (обговорення) 21:55, 20 жовтня 2020 (UTC)

Запитання до кандидата

Загальні питання:

 • Чи увімкнули ви двофакторну авторизацію?
"Чи увімкнули ви двофакторну авторизацію?" — ні. Згідно з повідомленням на Спеціальна:Manage_Two-factor_authentication "У Вас нема дозволу на вмикання двофакторної авторизації з такої причини: Дія, яку ви хотіли зробити, дозволена лише користувачам однієї з груп: Адміністратори, Адміністратори інтерфейсу, Бюрократи, Імпортери, Transwiki-імпортери, Ревізори, Чек'юзери.". Підозрюю, її можливо увімкнути тільки після отримання прав. "Чи переконалися, що пароль від вашого облікового запису надійний та унікальний?" — це неможливо. Він "надійний" у розумінні вимог більшости сайтів, не унікальний відносно моїх паролів на инших сайтах. --AS 14:52, 17 жовтня 2020 (UTC)
Якщо не помиляюся, то після отримання прав двофакторну авторизацію треба увімкнути обов'язково, тільки не знаю, як це реалізовано — чи ви не матимете можливості редагувати без увімкненої двофакторки, чи це хтось (із Фонду?) прийде й буде сваритися. --Piramidion 15:17, 17 жовтня 2020 (UTC)
Це зрозуміло. --AS 15:20, 17 жовтня 2020 (UTC)
Редагувати можна і без двофакторної авторизації. Теоретично ввимкнена двофакторна авторизація може стати приводом до позбавлення прав якщо стюарди проведуть перевірку, але думаю, що рішення щодо позбавлення мають приймати бюрократи.--Andriy.v (обговорення) 15:24, 17 жовтня 2020 (UTC)
Переформулював питання у шаблоні для майбутніх заявок ) Наразі ця вимога де-факто ніяк не перевіряється, віримо АІ на слово. Стюарди можуть це перевіряти і, наскільки я чув, мають плани почати перевіряти (тут Base краще знає). --Acedtalk 18:21, 17 жовтня 2020 (UTC)
Так, ми можемо перевіряти: m:Special:VerifyOATHForUser. Сторіночка вимагає з нас перелогінитись і кожна перевірка записується в окремий журнал — це показує наскільки серйозне до цього ставлення, але через це ідея масових перевірок поки чекає вирішення як саме це відбуватиметься і чи чи таки нами, чи працівниками. Рішення скоріше за все прийматимуть не бюрократи. Зараз по факту ми робимо ці перевірки перед наданням прав АІ у вікі, де бюрократів немає. У цій ситуації логічніше справді надати права і вже тоді перевірити. Користувачі, які не мають змоги ввімкнути двохфакторну авторизацію, але хочуть, можуть на m:SRGP попросити прапорець тестувальника двохфакторної авторизації (він же OATHAuth tester, не плутати з OAuth), але в цьому випадку просити користувача отримати ці права лише для того, щоб дати йому права АІ виглядає зайвим. --塩基Base 13:35, 18 жовтня 2020 (UTC)
@AS: Якраз-таки варто, щоб був унікальний пароль відносно паролів на інших сайтах. --Acedtalk 19:26, 17 жовтня 2020 (UTC)
Жах. Ок. --AS 10:45, 18 жовтня 2020 (UTC)
 • Опишіть свій досвід роботи у Вікіпедії, зокрема у «технічних сферах».
згідно зі статистикою, у мене 1К редагувань у MediaWiki і Модулях, і 4К у шаблонах. --AS 14:52, 17 жовтня 2020 (UTC)
 • Наведіть підтвердження ваших технічних знань, необхідних для виконання обов'язків адміністратора інтерфейсу (скажімо, приклади редагування або пропозицій редагування складних шаблонів та CSS/JavaScript файлів).
Цей складний MediaWiki:Gadget-ImprovedEditTools.js --AS 14:52, 17 жовтня 2020 (UTC)
 • Які з обов'язків адміністратора інтерфейсу ви плануєте виконувати?
Адмініструвати інтерфейс... Иноді я виправляю зламані скрипти. --AS 14:52, 17 жовтня 2020 (UTC)
 • Чи були у вас конфлікти з іншими учасниками Вікіпедії? Чи брали ви участь у війнах редагувань?
Були. Брав. --AS 14:52, 17 жовтня 2020 (UTC)
 • Майбутні плани є? (крім простих дій АІ, введення якихось нових фіч, які є в инших вікі, модернізація коду головного CCS\JS, тощо)--Gouseru Обг. 18:29, 19 жовтня 2020 (UTC)
Нема. Але думаю, що можливо спростити деякі рутинні операції, як от "створити тему про вандалізм на ВП:ЗА", "перенести обговорення в инше місце", якісь шаблонні пояснення для новачків. --AS 19:47, 19 жовтня 2020 (UTC)
дякую! П.С.: ех... я все ще надіюсь, що хтось зацікавиться компактність мап для гео. об'єктів і шаблоном {{OSM}}. --Gouseru Обг. 16:18, 20 жовтня 2020 (UTC)

Ухвала

Позбавлення прав адміністратора інтерфейсу

Обговорення щодо позбавлення прав відбуваються у цьому розділі. Обговорення відбуваються лише у випадку зловживання правами адміністратора інтерфейсу; в інших випадках позбавлення слід звернутися до бюрократів без окремого обговорення.

Правила позбавлення

Якщо користувач порушує правила при використанні прапорця адміністратора інтерфейсу (здійснив одноразове грубе порушення або систематично здійснює дрібні порушення), права можуть бути зняті шляхом обговорення на цій сторінці. Обговорення може ініціювати будь-яких зареєстрований користувач при наявності обґрунтованих аргументів.

В обговоренні можуть брати участь всі користувачі, рішення приймається консенсусом більшості бюрократів за результатами обговорення спільноти. За винятком термінових випадків (наприклад, вандалізму чи втрати адміністратором інтерфейсу свого облікового запису), обговорення триває сім днів з моменту додання інформації про нього до Загального оголошення.

Додавайте нові обговорення щодо позбавлення нижче.

Структура обговорення має виглядати так:

=== [[Користувач:|]] ===
'''Причина:''' Опис причини з аргументацією. --~~~~

'''Дата і час завершення обговорення: (сім днів з моменту додання інформації про заявку в Загальне оголошення)'''

==== Обговорення ====

==== Підсумок ====

Див. також