Вікіпедія:Бюрократи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Скорочення
ВП:Б

Бюрокра́т у Вікіпедії — користувач-адміністратор, додатково наділений певними технічними можливостями:

 • надавати користувачам статус адміністратора та бюрократа (позбавляти користувачів цих статусів бюрократи не можуть);
 • надавати користувачам статус бота, адміністратора інтерфейсу та рецензента та знімати їх.

Бюрократи не мають якихось привілеїв у керуванні Вікіпедією і не мають права використовувати свою додаткову можливість свавільно, без згоди спільноти. Так для присвоєння статусу адміністратора потрібен консенсус спільноти, виражений на сторінці голосування за адміністраторів. Для отримання статусу бота потрібна заявка від користувача, що претендує на такий статус на сторінці голосування на статус бота і згода спільноти на присвоєння статусу. Для зняття статусу бота необхідні на це підстави або прохання ботовласника.

Бюрократи також стежать за виконанням рішень Арбітражного комітету.

Як стати бюрократом?

Технічно, користувачі, які мають статус «бюрократ» можуть надавати іншим користувачам права бюрократа (але не позбавляти бюрократів цих прав).

Кандидатура розглядається голосуванням. Правила голосування:

 • Голосувати можуть лише зареєстровані користувачі, які на момент початку голосування мають:
  • понад сто редагувань в основному просторі,
  • стаж у Вікіпедії не менше двох тижнів.
 • За себе не можна голосувати.
 • Голосування вважається легітимним, якщо проголосували щонайменше 5 користувачів (в тому числі голоси «Утримались»)
 • Голосування триває 2 тижні з моменту особистого підтвердження кандидатом згоди на сторінці голосування. У разі відсутності такої згоди, вважати голосування таким, що не відбулося.
 • Користувач обирається бюрократом, якщо набирає понад 80 % голосів «за».
 • У разі невдалої номінації або в разі позбавлення прав користувач може знову висунути свою кандидатуру не раніше, ніж через 60 днів.

Завершені голосування переносяться в архів.

Бюрократи Вікіпедії

Зараз в українській Вікіпедії 5 бюрократів (див. автоматично оновлюваний список):

 1. Aced (обговореннявнесокнадання прав) (Антон)
 2. Lystopad (обговореннявнесокнадання прав) (Дмитро)
 3. MaryankoD (обговореннявнесокнадання прав) (Мар'ян)
 4. Yakudza (обговореннявнесокнадання прав) (Анатолій)
 5. YarikUkraine (обговореннявнесокнадання прав) (Ярослав)

Колишні бюрократи

 1. Ahonc (обговореннявнесокнадання прав) (позбавлений прав 20 листопада 2007 року у зв'язку з позбавленням прав адміністратора за рішенням спільноти)
 2. Deineka (обговореннявнесокнадання прав) (позбавлений прав 18 вересня 2015 року за рішенням спільноти у зв'язку з неактивністю)
 3. Gutsul (обговореннявнесокнадання прав) (позбавлений прав 26 червня 2013 року за власним бажанням)
 4. Ilya (обговореннявнесокнадання прав) (позбавлений прав 24 лютого 2008 року за власним бажанням)
 5. Piramidion (обговореннявнесокнадання прав) (позбавлений прав 19 вересня 2016 року за власним бажанням)
 6. Rh (обговореннявнесокнадання прав) (позбавлений прав 17 липня 2007 року у зв'язку з позбавленням прав адміністратора за рішенням спільноти у зв'язку з неактивністю)
 7. Максим Підліснюк (обговореннявнесокнадання прав) (позбавлений прав 9 січня 2017 року у зв'язку з позбавленням прав адміністратора за рішенням спільноти)
Візуалізація 

Кандидатури на бюрократа: поточні голосування

Подати заявку на отримання права бюрократа

Рассилон

Рассилон (обговорення · внесок · к-сть редагувань) 0/0/0 оскільки 5 бюрократів не вистачило щоби розпустити АК, номіную ще декількох, довіра до яких, імхо, не викликає сумнівів--DiMon2711 10:36, 19 липня 2019 (UTC)
Підтвердження згоди кандидата:

За

Проти

Утримались

Запитання

Рішення

Стефанко1982

Стефанко1982 (обговорення · внесок · к-сть редагувань) 0/0/0 оскільки 5 бюрократів не вистачило щоби розпустити АК, номіную ще декількох, довіра до яких, імхо, не викликає сумнівів--DiMon2711 10:36, 19 липня 2019 (UTC)
Підтвердження згоди кандидата: Дякую за довіру, але я відмовлюсь.

За

Проти

Утримались

Запитання

Рішення

NickK

NickK (обговорення · внесок · к-сть редагувань) 0/0/0 оскільки 5 бюрократів не вистачило щоби розпустити АК, номіную ще декількох, довіра до яких, імхо, не викликає сумнівів--DiMon2711 10:36, 19 липня 2019 (UTC)
Підтвердження згоди кандидата: Не можу погодитися в таких умовах. Не вважаю, що обрання мене бюрократом вирішить проблему АК, і не вважаю, що проблема розпуску АК поточними 5 бюрократами існує. Замість відповідей на питання краще витрачу час на участь в обговоренні щодо АК — NickK (обг.) 16:06, 22 липня 2019 (UTC)

За

Проти

Утримались

Запитання

Рішення

Fessor

Fessor (обговорення · внесок · к-сть редагувань) 0/0/0 оскільки 5 бюрократів не вистачило щоби розпустити АК, номіную ще декількох, довіра до яких, імхо, не викликає сумнівів--DiMon2711 10:36, 19 липня 2019 (UTC)
Підтвердження згоди кандидата: не буде. Тут треба бути людиною, котра розуміє Гермеса Конрада, це не моє. --Fessor (обговорення) 11:02, 19 липня 2019 (UTC)

За

Проти

Утримались

Запитання

Рішення

Nina Shenturk

Nina Shenturk (обговорення · внесок · к-сть редагувань) 0/0/0 оскільки 5 бюрократів не вистачило щоби розпустити АК, номіную ще декількох, довіра до яких, імхо, не викликає сумнівів--DiMon2711 10:36, 19 липня 2019 (UTC)
Підтвердження згоди кандидата: дякую за довіру, але я не вважаю свій досвід достатнім для такої посади.--Nina Shenturk (обговорення) 15:36, 21 липня 2019 (UTC)

За

Проти

Утримались

Запитання

Рішення

VoidWanderer

VoidWanderer (обговорення · внесок · к-сть редагувань) 0/0/0 оскільки 5 бюрократів не вистачило щоби розпустити АК, номіную ще декількох, довіра до яких, імхо, не викликає сумнівів--DiMon2711 10:38, 19 липня 2019 (UTC)
Підтвердження згоди кандидата:

За

Проти

Утримались

Запитання

Рішення

Mcoffsky

Mcoffsky (обговорення · внесок · к-сть редагувань) 0/0/0 оскільки 5 бюрократів не вистачило щоби розпустити АК, номіную ще декількох, довіра до яких, імхо, не викликає сумнівів--DiMon2711 10:51, 19 липня 2019 (UTC)
Підтвердження згоди кандидата: дякую, але не погоджусь. Маю ще недостатній досвід адміністрування, тому номінація передчасна. --Mcoffsky (обговорення) 11:10, 19 липня 2019 (UTC)

За

Проти

Утримались

Запитання

Рішення

Позбавлення прав бюрократа

Якщо діяльність конкретного користувача, який має статус бюрократа, суперечить цілям і завданням проекту, то для позбавлення його прав бюрократа потрібно подати запит на мета-вікі‎.

Рішення про відкликання прав бюрократа повинна приймати спільнота Вікіпедії. Для позбавлення прав користувач повинен набрати щонайменше 50 % голосів «За» позбавлення його прав.

Бюрократи братніх проектів

Запити до бюрократів

Шаблон

Wikipedia bureaucrat.svg Цей користувач є бюрократом української Вікіпедії (перевірити)

Користувач, який виконує функції бюрократа, для повідомлення інших дописувачів про свій статус може розмістити таку позначку на особистій сторінці:

{{Юзербокс:Бюрократ}}

Див. також