Вільгельм III (король Сицилії)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вільгельм III
Народився бл. 1186
Палермо
Помер бл. 1198
Емс
Країна  Сицилійське королівство
Національність норман
Діяльність аристократ
Титул король Сицилії
Термін 1194 рік
Попередник Танкред I
Наступник Генріх I
Конфесія католицтво
Рід Готвілі
Батько Танкред I
Мати Сибілла Ачерра
Брати, сестри Valdrada of Sicilyd, Constance of Sicily, Dogaressa of Veniced, Roger III of Sicilyd, Elvira of Sicilyd і Sibylle de Siciled

Див. також: Вільгельм III

Вільгельм III (*Guglielmo III бл. 1186 — бл. 1198) — король Сицилії з лютого до жовтня 1194 року.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з династії Готвілів. Син Танкреда I, короля Сицилії, та Сибілли де Ачерра. Став спадкоємцем після смерті старшого брата Рожера. У лютому 1194 року, після смерті батька, короновано на короля. Втім фактична влада була у регентши-матері. Новому королю надано підтримку папою римським Целестином III.

Навесні 1194 р німецький імператор Генріх VI, що був одружений з Констанцією, стрийною батька Вільгельма III, вдруге виступив у похід на Південну Італію. Його просування супроводжувалося успіхом внаслідок нездарості регентши організувати спротив. Імператор без бою опанував Апулією, висадився в Мессіні і, подолавши лише незначний опір, зайняв Палермо.

Після цього в листопаді королева Сибілла відреклася за свого сина від усіх претензій на Сицилійське королівство. Вільгельм III зберіг за собою спадкове графство Лечче, до нього отримав князівство Тарентське. Але вже на Різдво Генріх VI велів взяти Сибіллу і її сина під варту, виправдовуючи себе тим, що розкрив змову. Незабаром Вільгельма було засліплено, кастровано і запроторено в підземелля замку Емс в Форарльбергу. Через кілька років жалюгідного життя він там помер.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Gregor Clark, Vesna Maric: Sizilien. Lonely Planet Reiseführer, 2014, S. 290.
Попередник
Танкред I
Король Сицилії
лютий 1194- жовтень 1194
Наступник
Генріх VI