Гастроскоп

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Flexibles Endoskop.jpg

Гастроско́п — медичний прилад, один з видів ендоскопу: трубка з оптичною системою, яка вводиться через ротову порожнину та стравохід для огляду порожнини і внутрішньої поверхні шлунку. У зв'язку з особливістю будови верхнього відділу ШКТ людини та технічним розвитком такий пристрій тепер називають ФЕГДС (абревіатура від фіброезофагогастродуоденоскоп), а маніпуляцію - ФЕГДС(-ія).


Показання і сфера застосування гастроскопії[ред.ред. код]

ФЕГДС (гастроскопію) застосовують для детального вивчення слизової оболонки стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки при підозрі на пухлини або кровотечі з цих органів, виразкову хворобу шлунка та/або дванадцятипалої кишки, при гастритах, дуоденітах, езофагітах. Гастроскопію призначають також як додаткового обстеження для уточнення діагнозу при інших захворюваннях (алергія, невроз).

За свідченнями може бути проведена біопсія або ендоскопічна рН-метрія[1]. Для цього в гастроскопа є спеціальний біопсійної (інструментальний) канал, в який вводиться інструмент для взяття тканин або рН-метричний зонд, сполучений з ацидогастрометром.

Також здійснюють хірургічну зупинку ендоскопічним методом при виразкових кровотечах - припіканням, кліпсуванням, та прошиванням. У такому випадку має бути спеціальний ендоскоп, який дозволяє виконати такі маніпуляції додатково[2].

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Шпитальна хірургія / Ред. Л.Я.Ковальчук та ін.- Тернопіль: Укрмедкнига, 1999.- 590 с.(с.313) ISBN 966-7364-02-X
  • Ендоскопія травного каналу / В.Й.Кімакович та ін.- Львів.:Медицина світу, 2008.- 208 с. ISBN 978-966-7475-222 (деякі розділи)