Гемптон-Кортська конференція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гемптон-Кортська конференція — зустріч, проведена у січні 1604 року у палаці Гемптон Корт, для обговорення з королем Яковом I положень стосовно англіканської церкви, з урахуванням пропозицій, внесених пуританами.

Історія[ред. | ред. код]

Спочатку зустріч було заплановано для проведення у листопаді 1603 року, але спалах чуми змусив перенести початок конференції на січень. Її було скликано у відповідь на низку пропозицій пуритан, викладених у Тисячній петиції.

Зустріч проводилась між двома основними партіями: партією архієпископа Джона Вітгіфта за підтримки єпископату й інших церковних чинів та представниками поміркованих пуритан. Деякі історики вважають, що король Яків після консультацій з Вітгіфтом навмисне запросив до участі у конференції поміркованих пуритан, а не радикально налаштованих їхніх колег. Де-факто лідером пуритан був Джон Рейнольдс[1]. Конференція складалась із трьох засідань упродовж трьох днів.

Конференція, в основному, мала сприятливі наслідки для каноників, хоча й пуритани отримали свою вигоду. Наслідком Гемптон-Кортської конференції стало введення у вжиток нового перекладу біблії англійською мовою.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 17 травня 2009. Процитовано 29 листопада 2011.