Пуритани

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Реформація
95Thesen.jpg
* 95 тез
* Формула згоди
* Контрреформація

Пуритани (від англ. purity — чистота) — послідовники кальвінізму в XVI — XVII столітті в Англії, що вимагали очистити англіканську церкву від старих католицьких обрядів.

Пуритани вимагали замінити єпископат виборними старійшинами (пресвітерами), замість меси вести проповіді, обряди спростити, а деякі навіть знищити, позбавити церкви прикрас. Пуританізм став ідеологічним прапором Англійської революції 16401649 років. Неоднорідність соціально-політичного складу пуритан призвела до виділення серед них трьох сил: поміркованої (пресвітеріани), радикальної (індепенденти) течій, а також низів Англії (левелери).

Унаслідок урядових репресій багато пуритан були змушені переселитися в континентальну Європу, а також у Північну Америку. Так, пуритани стояли біля витоків США, бо саме з поселення пуритан у 1620 році в штаті Массачусетс фактично почалося англійське заселення Північної Америки[1].

У переносному значенні термін пуританин уживається щодо людини, яка сильно переймається чистотою своїх думок і вчинків і вимагає такої чистоти від інших.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Ю. В. Ємельянов «США — імперія зла» М.: «Яуза-прес», 2010, 18-20 с.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Американські літературні студії в Україні. - К., 2004. — Випуск 1 "Пуританські традиції в літературі США". — 260 с.

Опера Вінченцо Белліні «Il Puritani»


IlIl