Герб Манітоби

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Манітоби
Coat of arms of Manitoba.svg
Версії
Simple arms of Manitoba.svg
Малий герб Монітоби
Badge of the Lieutenant Governor of Manitoba.svg
Бейдж лейтенанта-губернатора Монітоби
Coat of arms of Manitoba (1870-1905).svg
Неофіційний герб Манітоби, що використовується з 1870 по 1905 рік
Деталі
Носій Монітоба
Затверджений 1905, доповнення 1992
Нашоломник бобер, що тримає в лапі прерійний крокус, а на спині - королівську корону
Корона Корона Святого Едуарда
Шолом золотий королівський
Щит У зеленому полі на срібній скелі бізон, у рібній главі хрест Святого Георгія
Щитотримачі справа срібний єдиноріг із золотим озброєнням, що має зелену муровану корну обтяжену зеленим кленовим листям, із зеленою підвіскою у вигляді колеса візка, зліва срібний кінь із золотим озброєнням, що має бісерний золото-срібний нашийник із зеленою підвікою у вигляді хреста у колі
Основа курган, що містить сім прерійних крокусів, між золотим пшеничним полем та лісом білої смереки (Picea glauca), над хвилями стрібла та сині
Девіз GLORIOSUS ET LIBER

Герб Манітоби є геральдичним символом канадійської провінції Манітоба. Герб містить символи, що відображають британську спадщину Манітоби, а також місцеві символи. У верхній частині щита знаходиться червоний хрест Святого Георгія, що символізує Англію. У нижній частині щита зображені бізони, що стоять на вершині скелі на зеленому тлі.

Оригінальні герби, що складалися лише з щита, були надані королівським ордером Едуарда VII 10 травня 1905 р.[1] Герб був додатково посилений щитотримачами, клейнодом та девізом за ордером тодішнього генерал-губернатора Романа Гнатишина 23 жовтня 1992 року.

Щит також зображений на провінційному прапорі.

Історія[ред. | ред. код]

23 жовтня 1992 року герб був доповнений віце-царським ордером тодішнього генерал-губернатора Романа Гнатишина з включенням клейноду, щитотримачів та девізу.[1][2]

Символізм[ред. | ред. код]

Клейнод

Золотий шолом вліво - символ суверенного статусу Манітоби в Конфедерації. Намет виконаний в національних кольорах Канади. Клейнод - це бобер, національна тварина Канади, що тримає прерійний крокус, провінційну квітку Манітоби. Клейнод увінчаний короною, що символізує королівський суверенітет.

Щит

На срібному щиті - Хрест Святого Георгія, символ Англії. Бізон є символічним нагадуванням про тварин, які раніше блукали по провінції. Решта герба була надана в 1992 році.

База

База представляє різноманітний ландшафт.

Щитотримачі

Бісероплетіння та колесо Червоної річки натякають на минуле Манітоби, тоді як кленовий лист є національною емблемою Канади.

Девіз

Девізом є " Gloriosus et Liber", "славний і вільний", рядок взято з англійської лірики до канадського національного гімну "O Канада". [2]

Тварини

Бобер, Бізон, Кінь, Єдиноріг

Див. також[ред. | ред. код]

Список літератури[ред. | ред. код]

  1. а б Canada Heritage (March 2003). Ceremonial and Canadian Symbols across Canada. Архів оригіналу за 16 травня 2007. Процитовано 2 вересня 2008. 
  2. а б Travel Manitoba – Quick Facts – Manitoba Emblems. Архів оригіналу за 16 січня 2009. Процитовано 2 вересня 2008. 

Зовнішні посилання[ред. | ред. код]