Герман Осерський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герман Осерський
фр. Germain d'Auxerre
Sculpture - saint Germain l'Auxerrois.jpg
Народився 378
Осер
Помер 31 липня 448
Равенна, Regio VIII Aemilia[d]
Громадянство
(підданство)
Франція
Діяльність католицький священик
Посада Bishop of Sodor and Man[d] і католицький єпископ[d]
Конфесія Римо-католицька церква

Герман Осерський (380-448) - церковний, політичний та військовий діяч пізньої Римської імперії. Відомий святий католицької церкви. День Святого Германа відзначається 31 липня.

Життєпис[ред. | ред. код]

Молоді роки[ред. | ред. код]

Народився у місті Аппуаньї поблизу Осера (сучасна Франція) у родині знатних та заможних батьків. Його предки протягом декількох поколінь займали провідні позиції в Аппуаньї та Осері. Герман отримав гарну освіту. Спочатку він займався юридичною практикою, потім завдяки високому авторитету та повазі Герман був призначений Гонорієм очолювати провінцію Лугдунська Галлія I. На цій посаді він здобув досвід державного управління. Проте під впливом Аматора, єпископа Осерського, обрав церковну кар'єру.

Церковна діяльність[ред. | ред. код]

Невідомо коли та за яких обставин Герман залишив державну службу. Втім, у 418 році він стає новим єписокпом Осерським. На цій посаді він виявив бурхливу діяльність. Цьому сприяв авторитет здобутий ним на минулій посаді. Головим завданням Германа стала боротьба з єретиками - прихильниками пелагіянства. Після успішної боротьби у Галлії протягом багатьох років у 429 році Герман приїздить до Британії. Тут він розгортує запеклу боротьбу із єретиками. Під час церковних дискусій він зміг переконати більшу частину християн острова повернутися до католицької церкви.

Герман Осерський оглянув країни, дав її економічний, соціальний, політичний, церковний опис.

Під час перебування на півночі Герман довідався про напад на острів загонів скоттів та піктів. Герман Осерський зумів організувати обороти, зібрати війська й біля ріки Молд (Північний Уельс) завдати поразки загарбникам.

Після цього у 430 році Герман Осерський повернувся до Галлії. Тут він продовжував опікуватися питаннями Галії. В цей час його учнем був майбутній Святий Патрик. Проте деякими вченими цей факт заперечується.

У 447 році Герман відправився у місто Равенна до імператора Валентиніана III з клопотанням про пом'якшення присуду Аеція мешканцям Арморики (сучасна Бретань). Тут Герман й помер 31 липня 448 року.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Constance de Lyon, Vie de saint Germain d'Auxerre, édition et traduction par René Borius, Cerf, Paris, 1965.
  • Thompson, E. A. (1984) Saint Germanus of Auxerre and the End of Roman Britain. Woodbridge: Boydell