ГогольFest

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Логотип фестивалю
Про ГогольFest-2016 у газеті «Культура і життя»

ГОГОЛЬFEST — щорічний мультидисциплінарний міжнародний фестиваль сучасного мистецтва, більшість подій якого до 2010 року відбувалися в Києві в приміщенні музею «Мистецький арсенал». Програма фестивалю складається з п'яти напрямків: театр, музика, кіно, література та візуальне мистецтво.

Історія[ред. | ред. код]

ГОГОЛЬFEST засновано у 2007 році завдяки приватній ініціативі режисера та керівника Центру сучасного мистецтва «Дах» Владислава Троїцького. Співзасновник фестивалю та голова Опікунської ради ГОГОЛЬFEST — Євген Уткін, що є засновником ІТ-компанії «Квазар Мікро».


Дата Місце Хедлайнери Аудиторія Особливості
2007,
7-14 вересня
«Мистецький Арсенал» ЦСМ «ДАХ», Державний камерний ансамбль «Київські солісти» 10 000 Створення в Україні першого щорічного фестивалю сучасного мистецтва
2008,
7-25 травня
«Мистецький Арсенал» композитор В. Мартинов, Т. Грінденко з Ансамблем «OPUS-POSTH», Є. Громов, Ансамбль Дмитра Покровського та Свято-Нікольский хор Третьяковської галереї, «Волков Тріо», Алла Загайкевич, Санкт-петербурзький інженерний театр «АХЕ», «ЛабораТорія», Береговський національний угорський театр ім. Дьюли Ійеша, Студія «Sounddrama», «Київ Модерн-балет» 50 000 Співпраця з фестивалями «Шешори», «Країна Мрій», «Молодість», «Відкрита ніч», «Крок», «Французька весна», «Jazz Коктебель», «Співочий Собор» та ін.
2009,
11-27 вересня
«Мистецький Арсенал» Вистава «Гамлет» Дмитра Богомазова, гастролі Пермського театру «У моста», концерт-перформанс «Dreams of the lost road» за участю «ДахаБраха», концерт від організаторів Moloko Music Fest (виступ Адама Гріна, Adanovsky, Tikkle Me та Сергія Бабкіна), електроакустична програма від Алли Загайкевич, виступ пітерського гурту НОМ, концерт-закриття за участю гурту Дети Пикассо. 120 000 Двохсота річниця з дня народження М. Гоголя. Фестиваль вперше виходить за межі «Мистецького Арсеналу»
2010,
4-12 вересня
Кіностудія ім. О. Довженка Іспанський театр La Fura Dels Baus, фінський дует KIMMO POHJONEN KLUSTER, італійський театр атлетичного танцю Kataklo, ансамбль етнічної музики з Туви Huun-Hur-Tu, російський камерний оркестр «Opus Posth.», група Jazzsteppa з Британії, британський гурт The Go! Team. Очікується 1 млн глядачів (з телетрансляцією відкриття) У травні фестиваль також пройшов у Пермі. У Києві він вперше відбудеться не в приміщенні «Мистецького Арсеналу»
2015 ВДНГ В програмі — близько півтисячі подій, серед яких — хореографічний перформанс «Богиня грає у кості» у постановці відомого ізраїльського танцівника Ереза Зоа (Batsheva Dance Company), нарис з нової програми фрік-кабаре Dakh Daughters «Як я була Алісою… Мистецтво любові», «.avi» — аудіо-візуальна імпровізація в три сети від музичної агенції «Ухо» та багато інших сюрпризів.[2]Музична програма «Гогольфесту'15» зайняла три павільйони ВДНГ: № 19 — (Альтернативна музична сцена), № 42 (підземна сцена D.O.T.), № 3 (Академічна музична сцена) + окремі музичні проекти на Великій сцені (№ 9).[3] Уперше на території ВДНГ

ГогольFest 2010[ред. | ред. код]

У 2010 році фестиваль заплановано на 4-12 вересня. Вперше у своїй історії він пройде не в «Мистецькому Арсеналі», а на території Кіностудії ім. О. Довженка, у Києві.[1]

Цьогорічний фестиваль планують відкрити 4 вересня грандіозним шоу Multiverse на Майдані Незалежності, яке разом створять український театр «Дах» та іспанський театр «La Fura Dels Baus», відомий, зокрема, тим, що відкривав Літні Олімпійські Ігри в Барселоні в 1992 році.

У рамках фестивалю відбудуться театральна програма (зокрема український театральний шоукейс), музична, візуальна, літературна та кінопрограми, а також майстер-класи запрошених митців.

Гогольфест 2017: підсумок[ред. | ред. код]

Перший Гогольфест відбувся 2007 року в Мистецькому Арсеналі. Після цього він пройшов на території комплексу ще двічі, після чого переїхав на кіностудію Довженка (2010 року). У 2012-2014-му він проходив у приміщенні покинутого заводу на Видубичах, потім переїхав на ВДНГ, де пробув два роки, 2015—2016.

У 2017 Гогольфест відбувся з 7 по 17 вересня на ВДНГ і в Центрі Довженка.[2][3]

У 2019 Гогольфест пройшов у Маріуполі та у Вінниці на території заводу "Кристал", де брав участь "Дикий театр" з виставою "Кайдаші 2.0", реперка Alyona Alyona, гурти "Лінія Маренгейма" та "Вагоновожаті"[4]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]