Горлівський інститут іноземних мов

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Горлівський інститут іноземних мов Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет»
ГІІМ ДВНЗ «ДДПУ»
Назва латиною Horlivskyy Instytut Inozemnykh Mov DVNZ “Donbas’kyy Derzhavnyy Pedagogichnyy Universytet”
Країна Flag of Ukrainian SSR.svg Україна
Розташування м. Горлівка, Донецька обл., Україна
Гасло Знання та праця
Засновано 1949
Акредитація ІІІ-IV  рівня
Ректор Проф., д-р історичних наук Докашенко Віктор Миколайович
Студентів денна форма - біля 2000, заочна - біля 500
Докторів 11
Професорів 6
Адреса Україна, Донецька обл., м.Горлівка, вул.Рудакова, буд.25
Сайт forlan.org.ua

Горлівський інститут іноземних мов Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет»  — державний вищий заклад освіти 3-4-го рівнів акредитації у місті Горлівка.

Історія[ред.ред. код]

Восени 1949 р. на базі Білоцерківського педагогічного училища було створено вчительський інститут іноземних мов. А вже у 1953–1954 навчальному році на базі вчительського інституту було організовано Білоцерківський педагогічний інститут іноземних мов. 9 вересня 1954 року Білоцерківський педагогічний інститут іноземних мов було переведено з міста Бі́ла Це́рква Київської області до міста Го́рлівка Сталінської (нині Донецької) області й названо: Горлівський педагогічний інститут іноземних мов, який став першим вищим навчальним закладом в місті Горлівка. У липні 1963 р. організовано спортивно-оздоровчий табір, в якому вперше відпочили 50 студентів. Наприкінці 70-х років було запроваджено перехід Горлівського педінституту на підготовку учителів за двома спеціальностями: «учитель англійської і німецької мови» та «учитель французької та німецької мови» з терміном навчання на обох факультетах — 5 років. Розбудова Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов проходила під керівництвом сумлінних і талановитих особистостей: кандидата філологічних наук Швачка Карпа Кириловича (ректор ГДПІІМ 1953–1975), кандидата педагогічних наук, доцента Іваненко Галини Сергіївни (ректор ГДПІІМ 1975–1982), кандидата історичних наук, доцента Кліцакова Івана Олексійовича (ректор ГДПІІМ 1982–2001). У 2001 році на зборах трудового колективу ректором інституту було обрано професора, доктора історичних наук Докашенка Віктора Миколайовича. З 2012 року інститут входить до складу Донбаського державного педагогічного університету як відокремлений структурній підрозділ «Горлівський інститут іноземних мов».

Кампуси і корпуси[ред.ред. код]

Навчальний заклад має 6 навчальних корпусів: У навчальних корпусах 1 — 2 навчаються студенти факультету англійської мови. Окрім навчальних аудиторій, в корпусі є комп'ютерні класи, фонолабораторії, методичні кабінети. Також у корпусах розташовані: спортивний комплекс, бібліотека, видавничий центр, актова зала. Корпус 3 має 19 навчальних аудиторій у яких навчаються студенти гуманітарного факультету. Студенти факультету французької та німецької мов навчаються у корпусі 4, який має 38 навчальних аудиторій та комп'ютерний клас.

Навчання для студентів перекладацького факультету проходить у корпусі 5, де поряд з 17 навчальними авдиторіями знаходяться комп'ютерні класи та актова зала. 6 корпус приймає студентів факультету слов'янських та германських мов. У 32 навчальних аудиторіях вони вивчають українську, російську та англійську мови. В подальшому інститут планує ввести у роботу ще 2 навчальних корпуси та нову бібліотеку. Для проживання студентів з інших городів та країн ВНЗ має 4 гуртожитки. Кількість місць для проживання: 1 гуртожиток — 90 2 гуртожиток — 95. 3 гуртожиток −400 4 гуртожиток — 535. Виш також має зону відпочинку спортивно-оздоровчий табір «Альтаир», який знаходиться у мальовничому селищі Щурово, Краснолиманського р-ну Донецької обл..

Інститути і факультети[ред.ред. код]

  • Факультет англійської мови
  • Факультет французької та німецької мов
  • Гуманітарний факультет
  • Перекладацький факультет
  • Факультет слов'янських та германських мов
  • Навчально-науковий центр заочного навчання та післядипломної освіти

Почесні доктори і випускники[ред.ред. код]

  • Давидова Вікторія Кирилівна. 1989 рік випуску. Радник з питань преси та інформації Українського представництва ЄС (Брюссель).
  • Шитікова Світлана Петрівна. 1995 рік випуску. Голова ради Інституту лідерства, інновацій та розвитку, член Ради директорів Навчальної мережі глобального розвитку, директор Національного TEMPUS — офісу в Україні.

Джерела[ред.ред. код]