Готія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Го́тія (грец. Γοτθία) — назва кількох історичних областей, пов'язаних із готами:

  • Готська марка — територія на півдні сучасної Франції та на північному сході Іспанії, що склалася в часи Реконкісти. Була частиною Іспанської марки. Іноді Готією називають усю Іспанську марку. Включала в себе Септиманію та Каталонію.
  • Держава кримських готів. Останні епіграфічні дані про готів в Криму відносяться до IX століття, назва «Готія» щодо південно-західного Криму протрималася все Середньовіччя. За словами мінорита Вільгельма де Рубрука, що мадрував у 1253 році з Константинополя до татар, на південному узбережжі Криму були замки, в яких «було багато готів, мова яких германська (teutonicum)».
  • Феодоро (Теодо́ро, грец. Θεοδόρο) середньовічна держава зі столицею у місті Мангуп, що існувала у південно-західній частині Криму в XII—XV століттях. Столиця князівства була міцною фортецею, яка впродовж XIII — XV століть боронила свою самостійність перед натиском генуезців і татар. У 1475 османське військо розгромило Мангуп та Феодоро.
  • Приморська Ґотія (Gothia Maritima), Капітанство Ґотія. Так у XIII-XIV генуезці називали свої володіння в західній частині південного берега Криму.