Гребінь (морфологія птахів)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гребінь півня

Гребінь або гребінець — довгастий зубчастий м'ясистий наріст на голові деяких птахів, таких як свійські кури, індики і фазани. Часто називається «півнячим гребенем» — з огляду на те, що більше розвинутий він у самців. Гребінь є одним з м'ясистих наростів на голові птахів, разом з «сергами», «борідкою» та ін.

У курей гребінь, як правило, червоний (може бути чорним або темно-пурпуровим у деяких порід), в інших видів колір може варіювати від світло-сірого до темно-синього або червоного[1], гребені індиків мають забарвлення від яскраво-червоного до синього.

Форма[ред. | ред. код]

Форма і розмір гребеня є ознакою статевого диморфізму. Його колір може слугувати індикатором стану здоров'я і ступеня збудження птаха, що грає роль у виборі партнера[2]

У кулінарії[ред. | ред. код]

В італійській кухні курячі гребінці є важливим інгредієнтом відомого соусу «чибрео», що також включає курячу печінку, м'ясисті «сережки» і невідкладені яйця. Його подають з тальятеле і картопляними кільцями «чимабелла кон чибрео» (cimabella con cibreo)[3].

Інше[ред. | ред. код]

Деякі рослини отримали назву за схожість з півнячим гребенем: Celosia cristata і Erythrina crista-galli. В анатомії «півнячим гребенем» (crista galli) називається один з відростків решітчастої кістки черепа.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Table of Contents (PDF). Архів оригіналу за 6 березня 2012. Процитовано 9 червня 2014. 
  2. Jones, E.K.M. and Prescott, N.B., (2000). Visual cues used in the choice of mate by fowl and their potential importance for the breeder industry. World's Poultry Science Journal, 56: 127—138. DOI:10.1079/WPS20000010
  3. Giuliano Bugialli, The Fine Art of Italian Cooking, 1977, p. 88. ISBN 0-8129-1838-X