Грищенко Іван Михайлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Грищенко Іван Михайлович
Грищенко Іван Михайлович.jpg
Народився 11 листопада 1956(1956-11-11) (62 роки)
Камінь, Кролевецький район, Сумська область, Українська РСР, СРСР
Громадянство
(підданство)
Flag of Ukraine.svg Україна
Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Діяльність політик
Alma mater Національний університет біоресурсів і природокористування України
Посада Народний депутат України[1]
Науковий ступінь доктор економічних наук[d]
Нагороди
Державна премія України в галузі науки і техніки Заслужений працівник освіти України

Грищенко Іван Михайлович — учений у галузі економіки, має великий досвід наукової, навчально-організаторської та управлінської роботи. Доктор економічних наук, професор, дійсний член (академік) Національної академії педагогічних наук України. Народний депутат України 1 скликання (1990—1994 рр.). Заслужений працівник освіти України, державний службовець 1 рангу, Лауреат Державної премії у галузі науки і техніки. Автор понад 260 наукових праць. Ректор Київського національного університету технологій та дизайну(з 2010 р.).

Народився 11.11.1956 року в с. Камінь Кролевецького району Сумської області, в селянській родині, українець.

Трудову діяльність розпочав у 15 років різноробочим колгоспу ім. Жданова Кролевецького району, Сумської області. Закінчив Українську сільськогосподарську академію у Києві (нині — Національний університет біоресурсів та природокористування) за спеціальністю інженер-механік. та економіст — організатор. Після закінчення академії з 1979 р. — головний інженер колгоспу ім. Ковпака Кролевецького району, Сумської обл. У 24 роки обраний головою колгоспу ім. Жданова Кролевецького району (с. Камінь). Упродовж 1986—1988 рр. — слухач Вищої партійної школи при ЦК КПУ.

У 1988 р. у Львівському сільгоспінституті І. М. Грищенко захистив кандидатську дисертацію з економіки. Докторську дисертацію на тему «Науково-методологічні засади комплексного управління комерційним посередництвом» захистив у 2008 р. У Науково-дослідному економічному інституті (НДЕІ).

У 1988 р. обраний другим, а через рік — першим секретарем Кролевецького райкому партії. У 1990 р. обраний головою Кролевецької районної Ради народних депутатів і виконкому. Обраний народним депутатом України по мажоритарному Кролевецькому виборчому округу № 350 (1990). З 1994 р. — начальник Главку з забезпечення нафтопродуктами АПК у Державному концерні «Украгротехсервіс» (Київ), директор фірми «Агроенерго», заступник Голови правління концерну. З 1999 р. працював на посадах в корпорації «Агротех» (Київ) Віце-президентом корпорації, директором фірми, заступником Голови правління корпорації. Обіймав посаду проректора з економічних питань та перспективного розвитку Київського національного університету технологій та дизайну (2003—2008). Працював заступником директора з науково-інноваційної роботи Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України (2008—2010).

Голова редколегії наукового журналу «Вісник КНУТД», Голова редколегії наукового електронного журналу «Технології та дизайн», Голова редколегії наукового журналу «Менеджмент» та «Легка промисловість», член редакційної колегії фахового журналу «Економіка і управління», член редакційної колегії фахового журналу «Економіка і держава», член редакційної колегії фахового журналу «Ринок праці і зайнятість населення». З 2015 р. обраний членом виконкому Спортивної студентської спілки України, член президії товариства «Знання України».

Почесний громадянин Кролевеччини. Нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня[2], Почесною Грамотою Верховної Ради України, Почесною Грамотою Національної академії наук України, Знаками Міністерства освіти і науки України: «Відмінник освіти України» та «Петро Могила», Знаком «Ушинський К. Д.» НАПН України та ін.

Державна премія України в галузі науки і техніки 2013 року[3]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерело[ред. | ред. код]