Гідролат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гідролат — це 100 % дистилят, концентрована суспензія в дистильованій воді фракції легких речовин рослини. Особливість отримання гідролату — парова дистиляція при невисоких температурах (75ºC-90ºC).

Гідролат — слабокисла речовина з рН 2,9-6,5, яка пригнічує ріст та життєдіяльність бактерій, вірусів і грибків. Гідролат має інші властивості, ніж квіткові (травні) води, які отримують за допомогою різних видів стандартної дистиляції. Квіткові води отримують як супутній продукт при виробництві ефірних олій та використовують тільки зовнішньо.

Гідролат не завжди схожий за запахом та смаком на ефірну олію або рослину, з якої він вироблений. Вчені ароматерапевти також називають гідролат голограмою рослини. Не існує гідролату апельсину, лимону, мандарину та грейпфруту.

Виробляють гідролат з листя цих рослин. Гідрорлат має сильні терапевтичні властивості і відновлює здоров'я цілого організму. Його застосовують не тільки в медиціні, а й в косметології та харчовій промисловості.

У 1984 році вчені Нової Зеландії та Англії після клінічних досліджень властивостей гідролату виділили його в окрему категорію фітопродукціїї та дали назву «ГІДРОЛАТ», «ГІДРОЗОЛЬ» («HYDROLATE», «HYDROSOL»).

Література[ред. | ред. код]

  1. Suzanne Catty, «HYDROSOLS, THE NEXT AROMATHERAPY», Healing Arts Press, Rochester, Vermont. 2001.
  2. Jeanne Rose, «Essential Oils and Hydrosols», Frog, Ltd. Berkeley, California. 1999.
  3. ТУ У 10.8-36622669-002:2014 Гидролаты

Посилання[ред. | ред. код]