Гідролат
![]() | Цю статтю треба вікіфікувати для відповідності стандартам якості Вікіпедії. (серпень 2020) |
Гідролат — це 100 % дистилят, концентрована суспензія в дистильованій воді фракції легких речовин рослини. Особливість отримання гідролату — парова дистиляція при невисоких температурах (75ºC-90ºC).
Гідролат — слабокисла речовина з рН 2,9-6,5, яка пригнічує ріст та життєдіяльність бактерій, вірусів і грибків. Гідролат має інші властивості, ніж квіткові (травні) води, які отримують за допомогою різних видів стандартної дистиляції. Квіткові води отримують як супутній продукт при виробництві ефірних олій та використовують тільки зовнішньо.
Гідролат не завжди схожий за запахом та смаком на ефірну олію або рослину, з якої він вироблений. Вчені ароматерапевти також називають гідролат голограмою рослини. Не існує гідролату апельсину, лимону, мандарину та грейпфруту.
Виробляють гідролат з листя цих рослин. Гідрорлат має сильні терапевтичні властивості і відновлює здоров'я цілого організму. Його застосовують не тільки в медиціні, а й в косметології та харчовій промисловості.
У 1984 році вчені Нової Зеландії та Англії після клінічних досліджень властивостей гідролату виділили його в окрему категорію фітопродукціїї та дали назву «ГІДРОЛАТ», «ГІДРОЗОЛЬ» («HYDROLATE», «HYDROSOL»).
Література[ред. | ред. код]
- Suzanne Catty, «HYDROSOLS, THE NEXT AROMATHERAPY», Healing Arts Press, Rochester, Vermont. 2001.
- Jeanne Rose, «Essential Oils and Hydrosols», Frog, Ltd. Berkeley, California. 1999.
- ТУ У 10.8-36622669-002:2014 Гидролаты
Посилання[ред. | ред. код]
- основная информация по гидролатам [Архівовано 5 березня 2016 у Wayback Machine.] (рос.)
![]() |
Це незавершена стаття з хімії. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
На цю статтю не посилаються інші статті Вікіпедії. Будь ласка, скористайтеся підказкою та розставте посилання відповідно до прийнятих рекомендацій. |