Гімн Європи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Святкування в Брюселі приєднання 10 нових членів, 1 травня 2004

Гімн Євро́пи (European Anthem) — «Ода до радості» — гімн Європейського союзу та Ради Європи, що вважається одним із символів Європи. Музика гімну являє собою тему фіналу Дев'ятої симфонії Людвиґа ван Бетховена, що дається в інструментальному викладенні в тональності Сі-бемоль мажор. В оригінальній версії Л. ван Бетховена ця тема звучить в тональності Ля-мажор, на неї покладено вірші "Оди до радості" Фрідріха Шиллера.

Офіційно гімн Європи був прийнятий у 1972 році Радою Європи (нею також було розроблено Європейський прапор). Інструментування було здійснено відомим диригентом Герберта фон Караяна, який зробив три версії — для фортепіанного соло, для духового оркестру і симфонічного оркестру. Цей гімн виражає ідеали свободи, миру та солідарності, які відстоює Європа.

У 1985 році «Ода до радості» була схвалена Радою ЄС, главами держав і урядів як офіційний гімн Європейського Союзу. Вона не покликана замінити національні гімни держав-членів Євросоюзу, але покликана символізувати спільність цінностей, які ці держави розділяють, їх єдність у різноманітті.

Посилання[ред.ред. код]