Гімн Європи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гімн Євро́пи (European Anthem) — «Ода до радості» — гімн Європейського союзу та Ради Європи, що вважається одним із символів Європи. Музика гімну являє собою тему фіналу Дев'ятої симфонії Людвіга ван Бетховена, що дається в інструментальному викладенні в тональності Сі-бемоль мажор. В оригінальній версії Л. ван Бетховена ця тема звучить в тональності Ля-мажор. Музику Бетховеном було написано на вірші "Ода до радості" Фрідріха Шиллера, які було написано майже на сорок років раніше. Хоча музику написано на конкретні вірші, Рада Європи затвердила гімн без слів, щоб не підносити якусь з європейських мов відносно інших, бо це б протирічило ідеї єдності та рівнозначності народів Європи.

Офіційно гімн Європи був прийнятий у 1972 році Радою Європи (нею також було розроблено Європейський прапор). Інструментування було здійснено відомим диригентом Гербертом фон Караяном, який зробив три версії — для фортепіанного соло, для духового оркестру і симфонічного оркестру. Цей гімн виражає ідеали свободи, миру та солідарності, які відстоює Сполучена Європа.

У 1985 році «Ода до радості» була схвалена Радою ЄС, главами держав і урядів як офіційний гімн Європейського Союзу. Вона не покликана замінити національні гімни держав-членів Євросоюзу, але покликана символізувати спільність цінностей, які ці держави розділяють, їх єдність у різноманітті.

Посилання[ред. | ред. код]