Гірнича освіта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гірнича освіта (рос. горное образование, англ. mining education, нім. Bergbaubildung f — процес і результат засвоєння систематизованих знань, умінь, навичок у галузі гірничої справи.

Гірнича освіта в Україні

[ред. | ред. код]

Вища гірнича освіта в Україні ведеться за денною, заочною та вечірньою формами. Випускники отримують кваліфікацію бакалавра або магістра. Магістри можуть навчатися в аспірантурі, кандидати наук та доктори філософії — в докторантурі.

Середню спеціальну освіту здобувають у гірничих коледжах. Підготовка робітників здійснюється у професійно-технічних училищах.

Вищу гірничу освіту можна отримати у Національній гірничій академії України (Дніпро, нині «Дніпровська політехніка»), Донецькому національному технічному університеті, Київському політехнічному інституті, Донбаському державному технічному університеті, Криворізькому національному університеті та Державному університеті "Житомирська політехніка".

У країнах Заходу та в Україні існує тенденція до підвищення значення екологічних та комп'ютерних знань в комплексі гірничої освіти.

Див. також

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]