Декартове дерево

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Послідовність значень і декартове дерево яке їй відповідає.

Декартове дерево (англ. Cartesian tree) — це двійкове дерево отримане з послідовності чисел; його можна однозначно побудувати якщо дотримуватись властивостей що воно впорядковане як купа і що центрований (in-order) обхід дерева повертає оригінальну послідовність. Вперше описане Вілеміном[1] в контексті структур даних для геометричного пошуку за областю[en], декартові дерева також використовувались у визначенні таких структур даних для двійкового пошуку як treap[en] та рандомізоване двійкове дерево пошуку[en]. Декартове дерево послідовності можна побудувати за лінійний час використовуючи стековий алгоритм для знаходження всіх найближчих менших значень[en] в послідовності.

Означення[ред. | ред. код]

Декартове дерево послідовності різних чисел можна унікальним чином означити наступними властивостями:

  1. Декартове дерево послідовності має один вузол для кожного числа в послідовності. Кожен вузол дерева пов'язаний з єдиним елементом послідовності.
  1. Центрований (in-order) обхід дерева дає в результаті оригінальну послідовність. Тобто, ліве піддерево містить значення що зустрічаються в послідовності раніше за значення в корені дерева, а праве — значення що йдуть після кореня, і така ж умова виконується для кожного вузла.
  2. Дерево має властивість купи: предок будь-якого не кореневого вузла містить менше значення ніж той вузол. (Іноді порядок перевертають, так що предок містить більше значення, а корінь — максимальне).

Див. також[ред. | ред. код]

Зноски[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]