Державний естрадно-симфонічний оркестр України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Державний естрадно-симфонічний оркестр України
Основна інформація
Роки з 1979
https://www.fantastic.kiev.ua

Державний Академічний естрадно-симфонічний оркестр України — один з провідних музичних колективів України, що базується в Києві. Організований у 1979 році.

Серед музичних колективів, оркестр виділяється своєю універсальністю, широким діапазоном музичних творів, які включені в репертуар оркестру. В репертуарному списку колективу твори від неперевершених зразків класичної симфонічної музики до сучасних естрадних композицій. Творча мобільність і гнучкість відрізняє колектив від інших оркестрів і робить його яскравим і самобутнім.

Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України багато гастролював у різних країнах світу — Голландії, Італії, Швейцарії, Іспанії, Німеччині, Південній Кореї. Разом з оркестром співпрацювали такі музиканти, як Олена Образцова, Катя Річареллі, Джузеппе Лалікато, Леон Бейтс, Наум Груберт, Дмитро Хворостовський та Сергій Князєв.

З 2005 по 2018 роки художнім керівником Державного естрадно-симфонічного оркестру України був Микола Лисенко.

Оркестр брав участь у ювілейному концерті Родіона Щедріна та Майї Плісецької, періодично виступає на фестивалях сучасної музики («Прем'єри сезону», «КиївМузикФест»), неодноразово виконував випускні іспити студентів-композиторів НМАУ.

Також оркестр брав і продовжує брати участь у багатьох естрадних проектах, серед яких всесвітньо відомий мюзикл «Notre Dame De Paris», прем'єра якого відбулася в Києві в 2010 році, а далі, упродовж чотирьох років колектив під керуванням музиканта, композитора, аранжувальника, диригента Гі Сент-Онжа[1] успішно давав концерти разом із «Золотим складом» мюзиклу[2] як в Україні, так і за її межами — в Росії[3], Франції та Лівані[4]. У 2016 році оркестр представив унікальну програму «Рок-симфонія», що складалася із симфонічних аранжувань хітів рок-музики, з якою здійснив гастрольне турне Україною.

У 2017 році було змінено директора оркестру — замість Сергія Федоренко було призначено Олександра Зайцева. Останній в свою чергу звільнив з роботи художнього керівника — Миколу Лисенка та на його місце запросив вихідця із Донецька Богдана Пущака.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]