Джуліяно да Санґало

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Портрет Джуліяно да Санґало, худ. П'єро ді Козімо , 1500—1520 рр.
Вілла Медичі в Поджо-а-Каяно

Джуліяно да Санґалло( італ. Giuliano da Sangallo; народжений як Джуліано Джамберті ( італ. Giuliano Giamberti); бл. 1445, Флоренція - 1516, Рим) - флорентійський інженер, архітектор, який брав участь, окрім численних фортифікацій, також і у будівництві цивільних і релігійних будівель Тоскани і Рима на запрошення Лоренцо Медичі, а потім двох римських пап. До найвідоміших будівель Джуліямо да Санґало відноситься церква Санта Марія деллє Карчері в Прато (1484-95) і вілла Медичі в Поджо-а-Каяно під Прато (1485-92). Створена ним церква Санта Марія деллє Карчері в Прато (1484-95) є одним з найбільш ранніх зразків ренесансного центрально-купольного храму.
Як скульптор Джуліано да Сангалло особливий інтерес відчував до передачі мотивів руху (надгробки сімейства Сассетті в капелі Сассетті церкви Санта Трініта у Флоренції, мармур, 1486).
Після того, як вибрали папою Юлія II, покидає Рим і повертається у Флоренцію. Пізніше будує цитаделі у Пізі. При Леві X повертається до Риму. У 1514 році будує фасад Санта Марія дель Аніма і у 1514-1515 керує будівництвом Собору Святого Петра.

Посилання[ред.ред. код]

P. N. Pagliara: Джуліяно да Санґалло (італ.)