Довідка:Посилання на джерела в редакторі вікірозмітки/3

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошукуПеревірність
Чому посилання на джерела
такі важливі


Примітки
Як їх додавати


RefToolbar
Легкий спосіб додавання джерел


Надійні джерела
Які джерела достатньо якісні?


Підсумок
Огляд того, чого Ви навчились
Додавання посилань на джерела вручну може бути повільним і мудрованим процесом. На щастя, існує інструмент — додаток «refToolbar», вбудований у вікно редагування Вікіпедії, який значно спрощує цю процедуру. Для того, щоб його увімкнути, перейдіть у свої Налаштування, виберіть вкладку «Додатки», і в розділі «Редагування» поставте галочку біля «refToolbar».


Щоб активувати додаток у вікні редагування, просто клацніть на  Посилання на джерело на панелі інструментів. Розташуйте курсор у в тому місці вікна редагування, де треба поставити примітку-посилання на джерело (наприклад, після якогось факту чи цілого речення), після чого виберіть один із шаблонів з випадного меню. Для різних типів джерел передбачено чотири різні шаблони:


  • {{cite web}} — для посилань на загальні вебсайти
  • {{cite news}} — для газет та новинних вебсайтів
  • {{cite book}} — для посилань на книжки
  • {{cite journal}} — для посилань на розважальні та академічні журнали, а також різні документи


Коли виберете потрібний шаблон, відкриється діалогове вікно, де слід заповнити якомога більше інформації про джерело, а також надати цьому джерелу унікальну назву в полі «Назва». Після цього клацніть кнопку «Вставити», і це додасть необхідну вікірозмітку до тексту статті.


Часто може виникати потреба використовувати одне й те ж джерело двічі й більше разів у одній статті, щоб підкріпляти ним різні факти, наведені в її тексті. У цьому випадку можете клацнути на іконці планшетки (біля тексту «Посилання з ключем») на панелі інструментів, і вибрати раніше додане джерело для повторного використання.


Не забудьте додати розділ із назвою «Примітки», якщо такого ще немає в статті (див. попередню сторінку, якщо Ви забули, як це робиться).


Див. також сторінку з інструментами для додавання посилань на джерела у Вікіпедії англійською мовою, де зібрані різні інструменти для форматування й генерування приміток. Чимало з цих інструментів можуть згодитися і в українській Вікіпедії. Зокрема, зверніть увагу на інструмент для генерування відформатованих посилань на Google-книги, а також схожий інструмент для DOI (цифровий ідентифікатор об'єкта).


Шпаргалка з вікірозмітки

Примітки у Візуальному редакторі