Діабетична нефропатія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Діабетична нефропатія — специфічне захворювання нирок, яке характеризується ураженням клубочків, що призводить до розвитку хронічної ниркової недостатності. У розвитку та прогресуванні діабетичної нефропатії основну роль відіграють декомпенсація цукрового діабету, тривалість хвороби, підвищення артеріального тиску. Ранні прояви ушкодження нирок при цукровому діабеті протікають безсимптомно. Клінічно діагностують діабетичну нефропатію починаючи із стадії мікроальбумірії (від 30-300 мг за добу).

У найбільш тяжких ситуаціях настає отруєння внутрішнього середовища організму, не здатного самостійно позбутися від надлишкових і шкідливих речовин. У цих випадках, щоб підтримати життя хворого, доводиться використовувати так звану «штучну нирку» — досить складний стаціонарний апарат для діалізу, тобто очищення внутрішніх порожнин тіла від скупчилися відходів. Цю операцію потрібно проводити через день-два, і трагізм становища посилюється тим, що апаратів та медикаментів для діалізу в Україні не вистачає.

Нефропатія — найважчий з діабетичних ускладнень, що приводить до найтяжчої смерті — самоотруєння організму протягом трьох-п'яти років.

Посилання[ред.ред. код]