Діокл Каристський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Діокл Каристський (IV ст. до н. е.) — визначний давньогрецький медик.

Життєпис[ред.ред. код]

Народився у м. Кариста (о. Евбея). За часом жив відразу за відомим лікарем Гіппократом. Замолоду переїхав до Афін. Тут ймовірно вивчав принципи медичної науки, складені Гіппократом. Свого часу був досить відомим та популярним. Діокл належав до медичного гуртка Догматиків, був практикуючим лікарем, написав кілька медичних творів. Його найважливіші роботи торкалися практичної медицини, особливо дієти та харчування. Він також написав перший систематичний підручник з анатомії тварин. За даними деяких джерел Діокл був першим, хто використав слово «анатомія». Зокрема, згідно з Діоклом здоров'я вимагає розуміння природи Всесвіту та її зв'язку з людиною. Він підкреслював, що нерви є каналами відчуттів, а втручання в них призводить до хвороб. Тому, щоб вилікувати хворого треба відновити попередній стан. Також Діокл склав працю, присвячену лікарським травам, лікуванню за їх допомогою, різним протиотрутам.

Працями Діокла користувалися Гален, Авреліан.

Джерела[ред.ред. код]

  • Van der Eijk, Philip J. (2000). Diocles of Carystus: a collection of the fragments with translation and commentary. Leiden: Brill. ISBN 90-04-10265-5.
  • Sigerist, Henry (1961). A History of Medicine: Early Greek, Hindu, and Persian Medicine. 2. New York: Oxford University Press.