Діти грому

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Діти грому
Children of the Thunder
Жанр наукова фантастика
Форма роман
Автор Джон Браннер
Мова англійська мова
Опубліковано 13 грудня 1988
Країна  США
Видавництво Дель Рей
Видання 13 грудня 1988
ISBN-13: 978-0-345-31378-2
ISBN-10: 0-345-31378-X

«Діти грому» (англ. Children of the Thunder) — науково-фантастичний роман Джона Браннера, опублікований 1988 року[1].

У романі досліджуються декілька тем: деградація навколишнього середовища сучасного світу (що, як вважав Брюннер, скорочує його власне життя), батьківська безвідповідальність (у формі прийняття готівки за пожертвування сперми на банк сперми) та консервативні (фашистські) тенденції у британській політиці. Свідченням останнього є те, що книга була написана в роки головування Тетчер.

Як і в інших книгах Браннера, роман не має різноманітного поєднання, і це допомагає краще читати роман як серію взаємопов'язаних віньєток, кожна з яких досліджує вищезазначені теми в іншому контексті, з кульмінаційною сценою в кінці книги, яка лякає в різні способи, у тому числі й шляхом часткового скасування ролі головного героя та лиходія.

У цих умовах книгу можна розглядати як напад автора на надмірну сексуальну свободу чоловіків, отриману в так званій сексуальній революції. Хоча сама сексуальна самовіддача не демонізується, книга каталогізувала великий побічний збиток у вигляді одиноких матерів та нащадків, яких належним чином не доглядали. Але це не доброзичливий заклик до покращення системи підтримки цих людей: вони просто можуть протистояти своїм гнобителям, тобто батькам, які покинули (або знехтували) їх.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Children of the Thunder. goodreads.com. Архів оригіналу за 19 квітня 2014. Процитовано 2 січня 2014.