Ебісу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ebisu - color.jpg
Статуя Ебісу в Кессенумі, Японія

Ебісу (яп. 恵比須, яп. 恵比寿, яп. , яп. ), також транслітерується як Єбісу або називається Hiruko (蛭子) або Котосіро-нусі-но-камі (事代主神) — японське божество рибної ловлі, удачі, робочих, так як і захисник здоров'я малих дітей. Він один із семи богів удачі (яп. 七福神 «Сітіфукудзін»), і єдиний з семи, що пішов з Японії.

Походження Хіруко[ред.ред. код]

Ебісу був спочатку називався Hiruko, що значить «дитя-п'явка». Він був першою дитиною богів Ідзанагі та Ідзанамі, народжений без костей (або в деяких історіях без рук чи ніг) через провину своєї матері під час шлюбного ритуалу. Хіруко боровся за життя, але він не міг стояти, був виброшеним в море в човні з очерету до свого третього дня народження. Був врешті викинут на берег —ймовірно в Езо (蝦夷, давнє Хоккайдо) —потім про нього дбав айну Ебісу Сабуро (戎三郎).

Легенда[ред.ред. код]

Статуя Ебісу перед станцією Ебісу, Токіо

Слабке дитя подолало багато позбавлень, виростило ноги (і, мабуть, решту скелетної структури) в трирічному віці, та стало богом Ебісу. Він залишився трохи калікою та глухим, але, тим не менш, веселим та сприятливим (з титлу «Сміючийся Бог»). Він часто змальовується носячим високого капелюха — Казаорі Ебосі (風折烏帽子) —тримаючи вудку та великого червоного ляща або морського окуня. Медуза також асоциюється з богом а також ресторани фугу в Японії завжди будуть використовувати в своїх мотивах Ебісу.

Фестиваль Ебісу відзначається на двадцятий день десятого місяця, Каннадзукі (місяць без богів). В той час як інші вісім мільйонів японського пантеону збираються у Великому Храмі Ідзумо, Ебісу не чує закликів і таким чином доступний для шанування.

В популярній культурі[ред.ред. код]

  • Бренд міської моди за ім'ям Евісу названий на честь Ебісу
  • Пиво, назване, Єбісу, зварене Sapporo Brewery названо на честь Ебісу
  • В популярному аніме Naruto, є Джоунін-ніндзя з ім'ям Ебісу. Окрім того ім'я однієї з ляльок, яких використовує член Акацкі Саорі, — Хіруко.
  • В відеогрі Final Fantasy XI, the Ebisu fishing rod —нескінченна вудка , потребує значних зусить навіть щоб почати квест на її здобуття.

Шаблон:Shintoism-stub