Едуард-Анрі Авріль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Едуа́рд-Генрі́ Аврі́ль (фр. Édouard-Henri Avril; * 21 травня 1843, Алжир — † 1928, Франція) — французький художник та графік. Під псевдонімом Поль Авріль набув популярності як ілюстратор еротичної та порнографічної літератури.

Життя[ред.ред. код]

З 1874 року Авріл навчався у Парижській школі живописного мистецтва École des Beaux Arts. З 1878 року його картини виставлялися у різноманітних салонах Парижу. Коли він отримав завдання якнайяскравіше проілюструвати роман Теофіля Готьє «Фортуніо», то заради обережності підписався псеводнімом Поль Авріл, яким користувався і надалі. Він швидко заробив ім'ю славу та скоро вже отримував нові замовлення ілюстрацій як для класичної так і для сучасної йому еротичної літератури. Ці видання здійснювалися маленькими накладами у бібліофільному оформленні та поширювалися на основі підписки серед буржуазної публіки, що не особливо переймалася питаннями ціни. Друкарські зразки цих книжок часто витравлювалися художниковим братом Полєм-Віктором Аврілом, через що, подекуди, виникає плутанина.

Праці[ред.ред. код]

Серед ілюстрованих Полем Аврілом творів «Salammbô» Гюстава Флобера, «Le Roi Caundale» Теофіля Готьє, «Fanny Hill» Джона Клеланда, «Abenteuer des Chevalier de Faublas» Жана-Баптиста Луве де Кувре, «Mon Oncle Barbassou» Маріо Ухарда (Mario Uchard), що описує кохання у гаремі, «Жінка» Жюля Мішле, «Musk» Гектора Франса (Hector France), збірку новел П'єтро Аретіно «Гашиш та кров» та анонімний лесбійський роман «Gamiani». Головною його роботою вважаються ілюстрації до книги «De Figuris Veneris: підручник з класичної еротики» німецького вченого Фрідріха Карла Форберга.

Серед робіт Авріла для усіх вікових категорій варто назвати єдину книгу Октава Узанна (Octave Uzanne), що включає у себе «Споглядання за жіночими рукавичками та муфтою».

Ілюстрації до Фанні Хілл[ред.ред. код]

Деякі з ілюстрації, що вперше з'явилися у книзі Джона Клеланда «Спогади Фанні Хілл» (Париж, 1887).

Ілюстрації до De Figuris Veneris[ред.ред. код]

Деякі з ілюстрації до книги Фрідріха Карла Форберга «De Figuris Veneris: підручник з класичної еротики» (Париж, 1906).

Посилання[ред.ред. код]