Едуар-Анрі Авріль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Едуард-Анрі Авріль)
Перейти до: навігація, пошук

Едуа́р-Анрі́ Аврі́ль (фр. Édouard-Henri Avril; * 21 травня 1843, Алжир — † 1928, Франція, Ле-Ренсі) — французький художник та графік. Під псевдонімом «Поль Авріль» (Paul Avril) набув популярності як ілюстратор еротичної та порнографічної літератури[1].

Життя[ред.ред. код]

З 1874 року Авріль навчався у паризькій школі красних мистецтв (École des Beaux Arts). З 1878 року його картини виставлялися у різноманітних салонах Парижу. Коли він отримав завдання якнайяскравіше проілюструвати роман Теофіля Готьє «Фортуніо», то заради обережності підписався псеводнімом «Поль Авріль», яким користувався і надалі. Він швидко заробив собі славу та скоро вже отримував нові замовлення ілюстрацій як для класичної, так і для сучасної йому еротичної літератури. Ці видання здійснювалися маленькими накладами у бібліофільному оформленні та поширювалися на основі передплати серед буржуазної публіки, що не особливо переймалася питаннями ціни. Ілюстрації для цих книжок часто витравлював на металі брат художника Поль-Віктор Авріль, через що, подекуди, виникає плутанина.

Помер Авріль у Ле-Ренсі у 1928 році[2].

Праці[ред.ред. код]

Серед ілюстрованих Полем Аврілем творів «Salammbô» Гюстава Флобера, «Le Roi Caundale» Теофіля Готьє, «Fanny Hill» Джона Клеланда, «Abenteuer des Chevalier de Faublas» Жана-Батиста Луве де Кувре, «Mon Oncle Barbassou» Маріо Ухарда (Mario Uchard), що описує кохання у гаремі, «Жінка» Жюля Мішле, «Musk» Гектора Франса (Hector France), збірку новел П'єтро Аретіно «Гашиш та кров» та анонімний лесбійський роман «Gamiani». Головною його роботою вважаються ілюстрації до книги «De Figuris Veneris: підручник з класичної еротики» німецького вченого Фрідріха Карла Форберга.

Серед робіт Авріля для усіх вікових категорій варто назвати єдину книгу Октава Узанна (Octave Uzanne), що включає у себе «Спостереження за жіночими рукавичками та муфтою».

Ілюстрації до Фанні Хілл[ред.ред. код]

Деякі з ілюстрації, що вперше з'явилися у книзі Джона Клеланда «Спогади Фанні Хілл» (Париж, 1887).

Ілюстрації до De Figuris Veneris[ред.ред. код]

Деякі з ілюстрації до книги Фрідріха Карла Форберга «De Figuris Veneris: підручник з класичної еротики» (Париж, 1906).

Примітки[ред.ред. код]

  1. Paul Eduard Henry Avril - Biography and Offers - Buy and Sell Retrieved 01 August 2012. Kettererkunst.com. Процитовано 2012-09-06. 
  2. Paul Avril. Dictionary of Art & Artist. Процитовано 13 April 2015.